W miniony weekend odbył się w Ełku VII Regionalny Zjazd „Onkoludki 2016”. Uczestniczyło w nim około 300 osób. Były dzieci w trakcie i po leczeniu, rodzeństwo, rodziny, lekarze, pielęgniarki oraz wielu innych ludzi tworzących profesjonalny personel medyczny i pozamedyczny, który wspiera na co dzień chore dzieci. Pogoda nam dopisała, świeciło piękne słońce. Jedną z wielu atrakcji był oblegany kącik medyczny stworzony przez studentów koła naukowego przy Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Oceną postawy dzieci oraz zaleceniami rehabilitacyjnymi zajmowali się specjaliści z Familijnego Centrum Medycznego w Białymstoku. Studenci z Wydziału Nauk o Zdrowiu udzielali zainteresowanym porad dietetycznych. Odbyło się mnóstwo wykładów, pokazów oraz badań.

Podczas zjazdu odbyły się konkursy plastyczne, sportowe i kulinarne. Prace plastyczne można będzie zobaczyć w weekendy w UDSK.

Jak zwykle również wykazali sie nasi Wolontariusze! Pomagali w organizacji oraz zabawach dla dzieci. Zjazd odbył się we wspaniałej scenerii – Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Była to już siódma bardzo udana edycja zjazdu.

Relacja z wydarzenia w TVP Olsztyn:

http://olsztyn.tvp.pl/25842188/podczas-tych-spotkan-chociaz-na-chwile-moga-zapomniec-o-chorobie