Jeszcze pobrzmiewają nam w uszach dźwięki, które rozkołysały białostoczan w poniedziałkowy wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej. To wszystko za sprawą ekscytującego występu Urszuli jednej z najbardziej znanych polskich artystek, będącej jednocześnie autorką tekstów i kompozytorką. Zanim jednak popłynęły pierwsze nuty wszyscy w skupieniu obejrzeli film stworzony przez Krzysztofa Kiziewicza pokazujący codzienne życie Podopiecznych i pracowników Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. W niespełna 4 minutach autor pokazał istotę działalności hospicjum oraz to jak niezwykła miłość kryje się w rodzinach, które doświadczyły nieuleczalnej choroby dziecka. Widzowie na chwilę zostali przeniesieni jakby w inną rzeczywistość a wszystko po to aby zobaczyli komu pomagają biorąc udział w takim wydarzeniu.

Niespodzianką poprzedzającą koncert Urszuli był krótki występ Marii Niklińskiej – Ambasadorki Fundacji „Pomóż Im”. Młoda artystka pochodząca z Białegostoku potwierdziła, że scena to jej drugi dom.

Kto był, z pewnością potwierdzi jak niesamowite emocje towarzyszą gdy wypełniona po brzegi sala, czyli ok. 700 osób śpiewa razem z artystą przeboje, które tak naprawdę wszyscy znają. „Rysa na szkle”, „Na sen”, „Dla Ciebie” czy sztandarowy „Konik na biegunach” w nieco odświeżonej aranżacji zaczarowały serca publiczności co potwierdzały niemilknące brawa i owacje na stojąco. Pięknym zwieńczeniem koncertu i niewątpliwą gratką dla fanów była możliwość wylicytowania kolacji z Urszulą i jej zespołem. Szczęśliwiec, który zaoferował za to 4000 zł z pewnością wieczór ten zapamięta na długo. Najwytrwalsi doczekali się również autografu i zdjęcia z artystami. Jak powiedziała Urszula: „osoby popularne, znane powinny angażować się w działalność charytatywną ponieważ mają niejako powołanie do tego aby jednoczyć ludzi w pomaganiu”. Koncert inaugurujący Miesiąc Dobroczynności 2018 pokazał, że mieszkańcy Podlasia potrafią się zjednoczyć. Przypomnijmy tylko, że całkowity dochód z koncertu oraz całego Miesiąca Dobroczynności będzie przeznaczony na potrzeby Podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, w głównej mierze na rehabilitację. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy chcieli ten wieczór spędzić z nami. Każdy z uczestników z pewnością mógłby się podpisać pod jednym z tekstów z utworu Urszuli:

„…Na początku każdy dostaje dar
Jeden chroni, drugi trwoni
Ja rozdaję każdego dnia…”

Słowa te również pasują do naszych partnerów, bez wsparcia, których organizacja koncertu nie byłaby możliwa. Dziękujemy pięknie firmie Palisander, Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto, firmie Enea, Globart, Hotel Ibis, Restauracja Qukułka, Celebrity Butique oraz Florystyka w słoiku.