"Tydzień Dobroczynności" za nami! | Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w BiałymstokuW sobotę 22 listopada na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, przed białostocką publicznością wystąpił wirtuoz akordeonu, laureat „Paszportu Polityki” – Maciej Frąckiewicz w towarzystwie pianisty Marka Bracha. Było to charytatywne wydarzenie tej jesieni! Dochód z koncertu – podobnie jak z całego Tygodnia Dobroczynności zostanie przeznaczony na pomoc dla naszej podopiecznej – chorującej na białaczkę Kasi.

Wypełniona po brzegi, duża sala Opery była „świadkiem” nie tylko wirtuozerskich popisów akordeonisty, ale także premiery kalendarza na 2015 rok. W pracach nad nim wzięły udział gwiazdy polskiego show – biznesu i mediów.

Koncert stał się również okazją do licytacji ciekawych przedmiotów. Prowadzący wieczór – Dariusz Szada – Borzyszkowski – zlicytował m.in. kalendarze z podpisami gwiazd, płytę zespołu Hey, broszkę Elwiry Horosz, pobyt na planie serialu Rodzinka.pl, filiżankę od Prezydenta Białegostoku, koszulkę z podpisami graczy Jagiellonii, udział w programie „Sablewskiej sposób na modę” oraz dzień z projektantką Barbarą Piekut i wizażystką Dorotą Lange. Dochód z aukcji przyniósł 5 tys. złotych.

Koncert charytatywny stanowił podsumowanie trwającego od 17 do 23 listopada Tygodnia Dobroczynności. W tym czasie, w wielu miejscach w całym mieście można było znaleźć puszki Fundacji, do których były zbierane pieniądze na pomoc Kasi. W tym roku, w Tygodniu Dobroczynności udział wzięły m.in.: restauracje Cristal, Wariatka, Good Food, Gram off on, Tanoshi, Lipcowy Ogród, Quick Burger, Kawelin dworku Kiermusy, w Pijalni Czekolady Wedel, w hotel Lipowy Most Golf Park; salony fryzjerskie Kameleon, Judyta Salon Fryzjerski, Alicja Salon Fryzjerki i Kosmetyczny; centra zabaw dla dzieci: Bajkoland, Fikoland, Psotnik, Kraina Smyka; w salony mody: Prestige Męski, Couture i La Mariee. Ponadto do akcji włączyły się również centrum medyczne Humana Medica Omeda, Omeda Rehabilitacja, NZOZ Panaceum, gabinety NZOZ Hościłowicz Stomatologia, gabinet Twój Dentysta na Warszawskiej, Dentomax, Galeria Wnętrz Iguane i centrum motoryzacyjne Martom, kino Helios Galeria Alfa, Magic GYM.

Serdeczne podziękowania za profesjonalne zdjęcia z Koncertu kierujemy do: Marcina Hellera i Sławomira Szynwelskiego.

Tydzień dobroczynności za nami