11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W Fundacji „Pomóż Im” najważniejsi są właśnie chorzy, a konkretnie dzieci zmagające się z ciężkimi schorzeniami.

Codziennie jesteśmy z tymi, którzy cierpią i robimy wszystko, by to cierpienie było jak najmniejsze. Staramy się też zwracać w tę stronę świata uwagę innych – całego społeczeństwa, w tym przedstawicieli biznesu, a także zdrowych dzieci, choćby poprzez kampanię „Pola Nadziei”. To bardzo ważne, by zauważać i wspierać osoby dotknięte chorobami, szczególnie przewlekłymi. I sprawiać, by  ich rzeczywistość stawała się lżejsza.

Bo choroba, nawet ciężka, to nie koniec. Często to nowy początek. Odnalezienie tego, co ważne, mobilizacja do działania, a także wiele czułości, miłości i radości z dobrych chwil. Możemy odnaleźć to w wielu historiach naszych podopiecznych.

Poznaj historię Hani

Historia Zuzi

Potrzebę dostrzegał Papież Jan Paweł II, który ustanowił Światowy Dzień Chorego w 1992 roku. Święto obchodzone jest natomiast w dniu wspominania w Kościele powszechnym pierwszego objawienia Maryi w Lourdes.

Chorzy potrzebują przede wszystkim opieki, ale także dowartościowania i wsparcia. Zauważajmy ich nie tylko dlatego, że sami możemy  również znaleźć w tak trudnym, życiowym położeniu. Takie postępowanie jest po prostu esencją człowieczeństwa.