Nadszedł czas, kiedy składamy sobie życzenia i dzielimy się białym, kruchym opłatkiem, który jest też symbolem wielkiej nadziei. W czwartkowy wieczór w Restauracji „Lipcowy Ogród” odbyło się coroczne spotkanie wigilijne, na którym nie zabrakło najważniejszych osób – naszych podopiecznych i ich bliskich.

– Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny spotykamy się w tym gronie na naszym tradycyjnym wieczorze opłatkowym. Dziękuję, że postanowiliście przełamać się z nami opłatkiem, spotkać, porozmawiać, zaśpiewać kolędy. Cieszę się, że wspólnie, w gronie przyjaciół, podopiecznych, rodzin hospicyjnych oraz partnerów naszej Fundacji, możemy przeżywać te piękne emocje, jakie towarzyszą oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa, który niesie nadzieję, a to ona jest przecież jednym z fundamentów naszej działalności – mówił podczas uroczystości Arnold Sobolewski, prezes naszej Fundacji. – Jesteśmy dla
Was i z Wami. W każdym momencie Waszego życia, chcemy towarzyszyć Wam wspomagając jak tylko potrafimy. Macie w nas przyjaciela, który bez względu na wszystko stoi przy was służąc zarówno konkretną pomocą ale też zwykłą rozmową. Korzystając z okazji przyjmijcie proszę najlepsze i płynące z głębi serca życzenia zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę wiele siły i okazji do radości w całym nadchodzącym roku.

Oprócz podopiecznych i ich bliskich w spotkaniu uczestniczyli partnerzy Fundacji, przedstawiciele wspierających nas instytucji i lekarze, którzy z nami współpracują. Po raz pierwszy gościł u nas arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

– Dziś cieszymy się przeżywając to spotkanie w gronie najbliższych i przyjaciół, ponieważ narodzenie Chrystusa jest największym darem, jaki niebo mogło sprawić ludzkości. Bóg posłał nam swego syna, aby nas uczyć miłości, braterstwa, przebaczania, życzliwości. Niech te treści towarzyszą nam również dzisiaj podczas tego ważnego spotkania. Składając sobie życzenia pomyślmy o tych dzieciątkach, które są pod opieką Fundacji, które nie zawsze mogą w pełni przeżywać świąteczny czas – podkreślał arcybiskup Tadeusz Wojda.

Wieczór rozpoczął występ przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 12 „Tęczowe”, którzy zaprezentowali występ pt. „W Aniołkowi”. Potem przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wytrwałości i wielkiej pokory, a później było wspólne kolędowanie, które uświetnił premierowy pokaz nowego teledysku Scholi „Winnica” z udziałem naszych podopiecznych.