Grupa wsparcia dla osób w żałobie

Wśród nas są ludzie, którzy stracili ukochane osoby i często nie mają dostatecznych sił, aby poradzić sobie z ich odejściem. Żal, ból, rozpacz i lęk są tak ogromne, że często, to obecność innych, którzy pokonali w swoim życiu doświadczenie śmierci kochanych osób pozwala otwarcie wyrażać swoje emocje oraz otrzymać akceptację i zrozumienie otoczenia. Nowe okoliczności i wsparcie w zmieniającej się sytuacji rodzinnej pozwala odzyskać równowagę, wiarę i odbudować wartość swojego życia.

Nikt z nas nie jest w pełni przygotowany na stratę kogoś ukochanego, nawet wtedy, gdy zbliżająca się śmierć jest nieuniknionym następstwem choroby. Żałoby nie da się przejść na skróty. Potrzebny jest czas, aby zmierzyć się ze smutkiem i pokonać żal po stracie kochanej osoby. Nie zawsze śmierć trzeba przeżywać w samotności z myślą, że „czas uleczy rany”, więc nie trzeba nic robić… . Często – to właśnie kontakt z innymi osobami, wymiana doświadczeń i przeżywanych uczuć pomaga przezwyciężyć ból i bezradność, oraz uczy umiejętności radzenia sobie z emocjami w nowej sytuacji życiowej.

Grupa ma charakter otwarty – przyjmujemy również osoby, które nie miały wcześniej dziecka pod opieką hospicjum. Dodatkowym wsparciem są spotkania okolicznościowe z okazji miesiąca pamięci o zmarłych oraz spotkanie wigilijne. Udział w grupie jest bezpłatny. Terminy spotkań są ustalane przez uczestników i ogłaszane na stronie internetowej Fundacji.

Najbliższe spotkanie 07.08.2016. Spotykamy się w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Swiętej Wodzie w Wasilkowie o godzinie 12.W planach Msza Swięta i ognisko.

Więcej informacji pod nr telefonu 603511520
Barbara Kochman psycholog
e-mail: psycholog@pomozim.org.pl