Na początku listopada nasza Fundacja powołała Hospicjum Perinatalne. Pod jego opieką znajdują się rodziny, u których w trakcie ciąży rozpoznano tzw. letalną wadę płodu. Za wadę letalną uznaje się zaburzenie rozwojowe płodu prowadzące do przedwczesnej śmierci dziecka bez względu na podjęte leczenie. Hospicjum Perinatalne zapewnia kompleksową pomoc od momentu diagnozy nad urodzonym chorym dzieckiem.

W ramach pomocy mieści się zarówno wsparcie medyczne, psychologiczne jak i duchowe. To bardzo ważne, aby w tym niezwykle trudnym momencie rodzice nie zostali sami. Pracownicy Hospicjum stawiają sobie za cel towarzyszyć im i wspierać zarówno w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. W sytuacji, gdy stan dziecka po urodzeniu jest na tyle stabilny, że pozwala na opuszczenie szpitala, maluch może stać się pacjentem Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja „Pomóż im” wspiera rodziny po starcie dziecka przed porodem, tuż po rozwiązaniu lub w sytuacji, gdy dziecko odeszło na oddziale neonatologii.

4 listopada odbyło się pierwsze spotkanie Grupy wsparcia dla rodzin z Hospicjum Perinatalnego.

Zapraszamy rodziców na kolejne spotkanie, które odbędzie się 2 grudnia, w siedzibie Fundacji, przy ul. Kleeberga 8.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z psycholog hospicyjną pod nr telefonu 603 511 520.