Za nami rekordowy pod względem frekwencji  bieg Electrum Ekiden 2018. Głównym celem tej dorocznej imprezy była pomoc dzieciom przebywającym w Białostockim Hospicjum. Część każdej opłaty wpisowej trafi na konto naszej Fundacji i pomoże w trudnej opiece nad dzielnymi maluchami i ich rodzinami.

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku rywalizowały dzieci. Biegały czteroosobowe zespoły składające się z osób od 4 do 15 lat. Poszczególni zawodnicy sztafety mieli do pokonania dystans 400 metrów (jedno stadionowe kółko). Do rywalizacji przystąpiło aż 616 osób.

W niedzielę natomiast wystartowali dorośli. Przed nimi było nie lada wyzwanie, bo aż 42,195 km. Na starcie zameldowało się aż 220 sześcioosobowych drużyn. Pierwszy z zawodników musiał przebiec blisko 8 km, dwaj kolejni po 10 km, ostatnia trójka po 5 km.

My również daliśmy dobry przykład. Na starcie zameldowały się trzy drużyny naszych wolontariuszy (okazało się, że są nie tylko bardzo pomocni, ale też szybcy) oraz drużyna Fundacji. Na stadionie jak zawsze panowała rodzinna i niepowtarzalna atmosfera. Nie zabrakło parasoli z naszym logo, kocyków, gdzie można było odpocząć po wielkim wysiłku i stoiska Familijnego Centrum Medycznego FCMed.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Białystok Biega, która zorganizowała to niecodzienne wydarzenie. Dzięki niej nasi podopieczni zyskają jeszcze większą pomoc i jeszcze lepszy sprzęt. DZIĘKUJEMY!!!

Podziękowania ślemy również w stronę zaprzyjaźnionej firmy Auto Prestige, która kolejny raz pomogła nam przetransportować nasze stoisko, a także wytwórni wód i napoi Krynka, która zadbała o odpowiednie nawodnienie naszych zawodników.
Firma Rosti podarowała nam kocyki, a Galeria Arsenał leżaki. Dzięki Wam odpoczynek po biegu był przyjemnym wytchnieniem. Na stoisku FCMed-u królowała nasza fantastyczna rehabilitantka Małgosia, która wykonywała zabiegi z zakresu krioterapii.
Szczególne podziękowania należą się Łukaszowi Kononiukowi ( https://www.facebook.com/KononiukFoto/), który wykonał cudowne zdjęcia. Sami możecie się o tym przekonać, oglądając poniższą galerię.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję Electrum Ekiden i w ten nietypowy sposób pomogli dzieciom, dla których liczy się każdy dzień… Do zobaczenia za rok!!!