Dokładnie 41 919 złotych trafiło na konto Fundacji. To dochód z wpisowego, które uiszczali uczestnicy pierwszej w historii regionu charytatywnej sztafety maratońskiej „Electrum Ekiden. Pomóżmy razem”, która odbyła się w czerwcu.

W imieniu wszystkich naszych podopiecznych oraz ich rodzin po raz kolejny pragniemy z całego serca podziękować pomysłodawcy tego wyjątkowego w skali całego kraju przedsięwzięcia – Grzegorzowi Kuczyńskiemu z Fundacji Białystok Biega. Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki pracy i zaangażowaniu których udało się zrealizować ten wspaniały projekt, partnerom i sponsorom, bez pomocy których wsparcie przekazane Fundacji byłoby zdecydowanie bardziej skromne, dziennikarzom nagłaśniającym to wydarzenie.

Jednak przede wszystkim, pragniemy skierować słowa podziękowania w stronę bohaterów biegu – wszystkich uczestników pierwszej, charytatywnej sztafety „Electrum Ekiden”! Dziękujemy każdej spośród tych 900 osób z osobna i wszystkim Wam razem! Bez Was to wszystko nie miałoby sensu. To dzięki temu, że było Was tak wielu, pomoc, która trafi do naszych podopiecznych i ich rodzin może być naprawdę konkretna i wymierna. Wierzymy, że za rok, będzie Was jeszcze więcej!

Pieniądze ze sztafety pozwolą nam udzielić niezbędnego wsparcia materialnego maluchom przebywającym w domowym hospicjum oraz ich rodzinom. Dziękujemy!

„Niemal 900 osób w „Electrum Ekiden”. Przeczytaj relację z tego wydarzenia.