Krzyś ma niewiele ponad roczek. Cierpi na przepuklinę mózgową. Zajmuje się nim babcia, która zrezygnowała z pracy, aby móc sprawować nad nim stałą, całodobową opiekę. Mieszkają w małym, skromnym, ale przepełnionym miłością domu w Czarnej Białostockiej. Krzyś to podopieczny Fundacji „Pomóż Im”, przebywa w prowadzonym przez nią Hospicjum dla Dzieci.

– W rodzinnym domu Krzysia remontu wymaga w zasadzie wszystko. Ale niewątpliwie w najgorszym stanie znajduje się łazienka. I dlatego to pomieszczenie postanowiliśmy wyremontować w pierwszej kolejności. Łazienka zostanie gruntownie odnowiona w ramach naszego autorskiego projektu pod hasłem „Bajkowe pokoje” – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Koszt remontu to ponad 15 tysięcy złotych. I właśnie na ten cel będą zbierane fundusze podczas wyjątkowej akcji „Modny Białystok Pomaga”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 marca w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Początek o godzinie 16.00.

Dochód ze sprzedaży biletów, które są do nabycia m.in. w kasie teatru – wstęp kosztuje zaledwie 20 złotych oraz z przeprowadzonych podczas wydarzenia licytacji wielkiego tortu i zabawy fantowej wspomoże Fundację w zbiórce środków niezbędnych do przeprowadzenia remontu.

W programie show modowo – artystycznego znajdą się m.in. pokazy mody, metamorfozy, prezentacje fryzur. Zaplanowano również wystawę fotograficzną prezentującą podopiecznych Fundacji pod hasłem „Po prostu Miłość” autorstwa Michała Obryckiego i Przemysława Sejwy. Całość zwieńczy zaś występ wokalistki Kasi Garłukiewicz. Akcję „Modny Białystok Pomaga” zainicjowały przed kilkoma laty osoby związane z białostockim środowiskiem artystyczno – modowym. W projekt zaangażowana jest m.in. projektantka Elwira Horosz, Honorowy Ambasador Fundacji, Piotr Mordas, Anna Sass czy wspomniani już fotograficy: Michał Obrycki i Przemysław Sejwa.

„Modny Białystok Pomaga” – niedziela, 20 marca, początek o godzinie 16.00, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.