Jubileuszowa, X edycja Kampanii „Pola Nadziei” miała być wyjątkowa. I jest, nawet bardziej niż byśmy tego oczekiwali.
Wszyscy, którzy uczestniczą w kampanii, spisują się fantastycznie. Niezwykłe aktywności placówek, niezliczona ilość zaangażowanych nauczycieli i uczniów, wartościowe spotkania edukacyjne – to wszystko sprawiało, że nasze serca biły szybko i radośnie. Ale finisz będzie nietypowy. W tym roku nie spotkacie uśmiechniętych kwestujących wolontariuszy w galeriach, parkach czy na chodnikach. Finał „Pól Nadziei” odbywa się on-line.
Żonkile, zasadzone jesienią, właśnie pięknie kwitną. Tym razem jednak nie trafią na kwestę. Ze względu na obecne obostrzenia i niemożność przeprowadzenia klasycznej zbiórki odbędzie się ona wirtualnie. Każdy może pomóc zostając w domu.
Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Środki, które zbierzemy, są szalenie ważne, bo posłużą zapewnieniu opieki naszych niezwykłym dzieciom. Za równie istotne uważamy wartości, jakie niesie za sobą akcja: przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego zapoczątkowaliśmy w mediach społecznościowych specjalny challenge. Opowiada o nim koordynatorka „Pól Nadziei” Dominika Chimkowska:
Nasi podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom. Dlatego uruchomiliśmy challenge#sercedlahospicjum. Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem – w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu „pałeczki” dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży ilość serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę do zbiórki na rzecz naszych małych bohaterów.
W tej chwili na koncie akcji jest już prawie 90 tys złotych. To dzięki wspaniałym działaniom zaangażowanych w nią placówek i osób w poprzednich miesiącach. Do wyrównania zeszłorocznego wyniku brakuje nieco ponad 110 tysięcy zł. Termin zakończenia zbiórki to 14 czerwca.

Hasło jubileuszowej, dziesiątej edycji w woj. podlaskim brzmi „Jesteśmy sobie potrzebni”. Tworząc je nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak szczególnego znaczenia nabierze.
Link do zbiórki: http://pomozim.org.pl/pola-nadziei-kampania-2020/
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/258963875130972/