Było sadzenie żonkilowych cebulek, a kiedy wyrosły z nich kwiaty – żonkilowe kwesty. W tym roku padł rekord, jeśli chodzi o wynik wszystkich zbiórek, łączna kwota to 239 997,77 zł. A wszystko po to, aby uwrażliwiać na potrzeby małych podopiecznych Fundacji Pomóż Im prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Zakończyła się właśnie 6. edycja kampanii „Pola Nadziei”.

Niespełna osiem miesięcy temu zainaugurowano kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”. Jej regionalnym koordynatorem jest jak co roku Fundacja „Pomóż Im”, która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci. W czwartek w białostockich Spodkach miało miejsce jej podsumowanie z udziałem dzieci i kadry pedagogicznej z placówek, które uczestniczyły w zbiórkach. Były pokazy zespołów ze szkół i przedszkoli zaangażowanych w akcję oraz występ wokalistki Martyny Tober. Była to również okazja do prezentacji prac nadesłanych w „żonkilowych” konkursach.

Fundacja przekazywała też podziękowania za uczestnictwo w tegorocznej kampanii „Pola Nadziei”.

– W kończącej się właśnie, 6 już edycji kampanii współpracowało z nami aż 140 instytucji. Szkoły, przedszkola oraz wielu wolontariuszy. Odbyły się liczne imprezy towarzyszące takie jak turniej szachowy podczas ferii zimowych czy jarmark bożonarodzeniowy. Oczywiście trzonem tegorocznej edycji, wzorem lat ubiegłych były „Żonkilowe Kwesty”, podczas których w zamian za symboliczne wsparcie finansowe, wolontariusze rozdawali darczyńcom kwiaty posadzone przez wiele organizacji specjalnie na tę okazję – podsumował Arnold Sobolewski, prezes Fundacji Pomóż Im.