9 kwietnia, już po raz trzeci w tym roku biegacze zameldują się na starcie drugiej edycji Grand Prix Zwierzyńca. Ale po raz pierwszy i co ważne nie ostatni, impreza będzie miała dodatkowy, charytatywny wymiar. Sponsor biegu organizowanego przez Stowarzyszenie BiegoStok, firma 3Form wpłaci na rzecz Fundacji „Pomóż Im” 5 złotych za każdego uczestnika.

Ze względu na specyfikę organizowanych zawodów, które są rozgrywane na terenie Parku i pobliskiego Lasu Zwierzynieckiego, wprowadzono maksymalny limit 200 osób, które mogą wziąć udział w biegu. Tuż przed Wielkanocą ruszyły już zapisy. Rejestrować się można za pośrednictwem strony internetowej: elektronicznezapisy.pl.

Jak wyjaśnia kierujący Stowarzyszeniem Artur Konopko, biegacz, maratończyk, a zarazem pomysłodawca wydarzenia, wynika to przede wszystkim z ograniczeń związanych z bezpieczeństwem samych zawodników i spacerujących alejkami. Niewykluczone jednak, że podczas kolejnej imprezy, którą zaplanowano w maju, uda się ten limit dodatkowo zwiększyć, co będzie oznaczało nie tylko większą frekwencję, ale przede wszystkim większą pomoc dla Fundacji.

– Bieg odbędzie się za kilka dni, ale jest jeszcze wystarczająco dużo czasu na to, aby zgłosić swój udział. Głęboko wierzę, że świadomość, iż wystarczy zameldować się na starcie aby, swoim udziałem pomóc dzieciom objętym wsparciem Fundacji zadziała z pewnością motywująco.

– Choć – jak jednocześnie podkreśla – uczestników Grand Prix Zwierzyńca i tak nie trzeba specjalnie zachęcać do startu w zawodach.

Zadowolenia nie kryje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. – To bardzo piękne i szlachetne, zarówno ze strony organizatorów- Stowarzyszenia BiegoStok, które wyszło z inicjatywą współpracy, jak również sponsora, któremu w imieniu naszych podopiecznych chciałbym serdecznie podziękować.

W ramach cyklu Grand Prix Zwierzyńca odbywa się w sumie 5 biegów organizowanych raz w miesiącu, od lutego do czerwca. Kolejne zawody zaplanowano 1 maja, a podsumowanie odbędzie się 19 czerwca na Stadionie Miejskim w Białymstoku.