Święta chyba każdemu kojarzą się z domowym ciepłem, rodziną, zapachem sianka pod obrusem na wigilijnym stole i aromatem potraw. Niestety, nie każdy ma szansę, aby w pełni poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Są wśród nich nasi podopieczni z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku, którzy ze względu na stan swojego zdrowia i trwające leczenie nie mogli zamienić szpitalnych łóżek na te wygodne, domowe we własnych pokojach. Pamiętamy o nich na codzień, dlatego tym bardziej nie mogło nas zabraknąć na Onkolandii w tym szczególnym czasie.

W sobotnie przedpołudnie wraz z wolontariuszami odwiedziliśmy naszych małych pacjentów Onkologii, którzy na czas Świąt musieli pozostać w szpitalu. Podzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia i wspólnie śpiewaliśmy piękne kolędy. Towarzyszył nam Święty Mikołaj, w którego wcielił się aktor BTL – Adam Zieleniecki, za co z całego serca dziękujemy! Mikołaj, co jasne, przybył z workiem wypchanym prezentami, które wręczył nie tylko naszym dzielnym onko-wojownikom, ale także personelowi Kliniki – lekarzom i pielęgniarkom.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w TVP3 Obiektyw oraz galerii zdjęć autorstwa naszego wolontariusza – Łukasza Kononiuka.