Powstał film „Poznaj nas bliżej” o działalności Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”.

Autorem filmu jest Krzysztof Kiziewicz. Na nasze zaproszenie do stworzenia tego dzieła, zareagował natychmiast, mówiąc, że z chęcią przyjrzy się pracy w Hospicjum dla Dzieci. Zrobił to z dobroci serca.

Stworzenie filmu o działalności Białostockiego Hospicjum dla Dzieci to wyzwanie. Trzydzieścioro dzieci, którymi się opiekujemy, przebywa w swoich domach, otoczone miłością najbliższych. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psychologowie i duchowni dojeżdżają do domów naszych pacjentów. W pewien sposób współtworzymy codzienność naszych Podopiecznych, sprawiając by poczuli się bezpiecznie i pewnie. Rodzice mogą zadzwonić o każdej porze dnia i nocy i uzyskać fachową pomoc.

Stworzenie tego filmu wymagało poświęcenia. Pobudka o 4 na ranem, dojazd do rodziny, żeby zrobić potrzebne zdjęcia to tylko przykład wkładu pracy Krzysztofa Kiziewicza i Radovana Lee.

– Wchodzę w coraz trudniejsze do zrealizowania filmowo przestrzenie, domowe hospicjum jest miejscem szczególnie trudnym ale to dobry moment w moim życiu, myślę że jestem na to gotowy – mówi Krzysztof Kiziewicz.

Film powstał w miesiąc. Przez ten czas odwiedziliśmy kilkanaście rodzin, które zmagają się z nieuleczalną chorobą dziecka.

– Jestem zafascynowany pracą fundacji na rzecz opieki nad rodzinami, to wyjątkowy czas dla rodziców i ja starałem się to uchwycić. Nie bez powodu odwiedziłem wszystkie otwarte domy, podejrzałem ciężką pracę rodziny jak i pracę terapeutów z domowego hospicjum,  chciałem zobaczyć jak to jest w tym życiu, poczuć klimat domu, zrozumieć dlaczego ognisko domowe a nie szpital przynosi największe korzyści dla rodziny z nieuleczalnie chorymi dziećmi.

– mówi Kiziewicz.

Kilkadziesiąt godzin rozmów z pracownikami, kilkaset godzin zdjęciowych i tyle samo w studiu podczas montażu – zaowocowało powstaniem filmu. Wzruszającej opowieści o trudzie, który niosą rodziny chorych dzieci. Film swoją premierę miał na koncercie Urszuli.

Jak mówi Dariusz Kuć, kierownik Białostockiego Hospicjum dla Dzieci – jesteśmy ogromnie wdzięczni za ogrom pracy i serce, które Krzysztof włożył w powstanie tego filmu. To czas, kiedy choć na chwilę można zastanowić się nad przemijaniem.

Krzysztof Kiziewicz to znany twórca filmowy. Laureat licznych nagród m.in. „Przystanek Młodzi” – nominacja prezydenta miasta Białegostoku, za szalone i kulturalne pomysły oraz działanie w Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM. Wyróżnienie w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za Topossi – The Engineer.- nagrodę AIR LULKA – najbardziej kreatywny i freestylowy twórca FPA w 2009 roku.- wyróżnienie w kategorii Profesjonaliści razem z ekipą alcodudes w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za HARDWARE 8 – alcodudes- II Nagrodę w kategorii Profesjonaliści razem z Szymonem Kubasem (muzyka) w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za Rogers – The puppeteer- nominowany do OFFOWEGO ODKRYCIA ROKU 2010 przez portal stopklatka.pl i KINO POLSKA, III nagroda w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje w kategorii Profesjonaliści za film „Mark Tattenbaum”, I miejsce ”Kurianka” Adamski/Kluczyk/Tadeusz Różewicz w kategorii amatorzy, wyróżnienie Historia Regionalna – I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Audycję Historyczną Roku 2013 organizowanego Instytut Pamięci Narodowej za fotocast Opowieści Szklanych Płytek wraz z Joanną Sikorą.
 


Kliknij tutaj, aby obejrzeć film bezpośrednio na YouTube.com

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie z Obiektywu – 14.11.2018

Specjalne podziękowania należą się także ekipie odpowiedzialnej za ten niezwykły obraz świata naszych rodzin i naszej pracy. Oto oni:
Montaż, kolorkorekcja: Radovan Lee
Muzyka: Adrian Jakuć-Łukaszewicz
Udźwiękowienie: Szymon „esdwa” Kubas
Pomoc przy realizacji: Artur „franz” Broniszewski

Dodatkowe podziękowania: Folwark Konny Pentowo i Ani Sokólskiej za możliwość nagrania pięknych koni ❤