Międzynarodowy Dzień Przytulania przypada 31 stycznia, z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć jak ważne i potrzebne jest przytulanie. W minioną niedzielę 27 stycznia w dwóch Galeriach Białostockich: Atrium Białą i Galeria Alfa nasi Wolontariusze w kolorowych przebraniach, aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki oraz Mikrofon – maskotka Polskiego Radia Białystok zachęcali wszystkich odwiedzających do przytulania. Naukowcy niejednokrotnie dowiedli, iż bliskość drugiego człowieka działa antystresowo i antydepresyjnie, zmniejsza uczucie lęku i samotności. Co więcej, przytulanie pozytywnie wpływa na odporność organizmu i zachowanie dobrego stanu zdrowia oraz wzmacnia poczucie pewności siebie, własnej wartości i samoakceptacji.

– Dotyk jest naturalną potrzebą każdego z nas. Dzieci w ramionach rodziców czują się najbezpieczniej. Przytulamy się kiedy jest nam smutno, ale także wówczas gdy cieszymy się ze spotkania z kimś bliskim. To bardzo wymowny gest, który tak naprawdę często zastępuje wiele słów. Ponieważ w Hospicjum na co dzień doświadczamy kruchości życia, chcieliśmy zwrócić uwagę jak dobroczynny wpływ ma przytulanie i jak ważne jest aby doceniać każdą chwilę i cieszyć się bliskością  drugiego człowieka. Warto o tym pamiętać nie tylko od święta – mówi Krystyna Skrzycka wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez odwiedzających galerię. Przytulanie sprawiło wiele radości nie tylko dzieciom. Zobaczcie sami 🙂

Za fotorelację dziękujemy FotografiaBezSłów