11. lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dziecka z Chorobą Nowotworową. To najlepszy moment, by okazać wsparcie dzieciom zmagającym się z trudną codziennością, które przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Już w niedzielę, w samo południe, wzorem lat ubiegłych, spotkamy się na placu przed Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym, by wypuścić w powietrze setki kolorowych balonów, na których nasi podopieczni umieszczą nazwy swoich chorób. To symbol, który ma pokazać, że choroba, niczym balon z helem może i powinna bezpowrotnie odlecieć.

W akcji wezmą udział m.in. byli i obecni pacjenci UDSK zmagający się z rakiem, nasi wolontariusze, pracownicy szpitala, przyjaciele Fundacji i każdy, kto zechce w ten sposób okazać wsparcie dzieciakom.

Gorąco zachęcamy: dołączcie do nas! Zimno z pewnością w niczym nam nie przeszkodzi, bowiem na uczestników czekać będzie rozgrzewająca czekolada od Pijalni Czekolady E. Wedel w Białymstoku.

A tak było podczas jednej z poprzednich edycji: