W środę zorganizowaliśmy magiczne zajęcia plastyczne, które poprowadziła pani Emilia Kowalewicz. W cudowny sposób zajęła uwagę maluchów proponując aby w trakcie tych niecodziennych warsztatów, dzieci wspierane przez naszych wolontariuszy wykonały śliczne kraby na kolorowych kartkach papieru. Maluchy były zachwycone! Z wielką chęcią i zaangażowaniem oddały się temu krabowemu szaleństwu. Przy okazji, widać było jak bardzo potrzebują tego typu zajęć, które są wstanie odwrócić ich uwagę. Masa pozytywnych emocji i wspomnień pozostanie na długo!

Następnego dnia – w czwartek – korytarz Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK zamieniliśmy w prawdziwą kinową salę. Zaprosiliśmy małych pacjentów na projekcję filmu „W głowie się nie mieści”. Było to wielkie wyzwanie, ponieważ wymagało znacznego skupienia, jednak nasze dzielne dzieci jak zwykle poradziły sobie z tym doskonale. Jak przystało na prawie – prawdziwą salę kinową, nie mogło oczywiście zabraknąć również popcornu 🙂

W piątek z kolei zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach kulinarnych. Było przede wszystkim… baaaardzo słodko 🙂 Wspólnie z wolontariuszami, dzieci przygotowywały a następnie degustowały owoce w czekoladzie. Najpierw należało odpowiednio przygotować owoce, które następnie lądowały za pomocą patyczków w gorącej i pysznej czekoladzie. Każdy uczestnik tego słodkiego warsztatu – tak dzieci jak i rodzice – próbowali tych pyszności!

W tym tygodniu kontynuujemy nasze zajęcia szykując dzieciom kolejną dawkę fajnych i sympatycznych wrażeń. Wkrótce kolejna relacja z Onkolandi!

Dziękujemy za zdjęcia dla Łukasza Kononiuka. Ogromne podziękowania przede wszystkim dla naszych niestrudzonych wolontariuszy, którzy codziennie wspierają naszych podopiecznych, okazując ogromne serca, pomagając im i zajmując się nimi w cudowny sposób.