Technika i forma są w zasadzie nieważne. Mogą być namalowane, ulepione, ułożone, ale najlepiej, aby zostały narysowane… na policzku. Mowa o sercach, do stworzenia których zachęca Fundacja „Pomóż Im” w ramach jej nowej akcji – „Nasercuj się!”, która wystartowała we wtorek 9 września. Liczy się prosty symbol, który ma pokazać, że serce mamy nie tylko na dłoni, ale także na twarzy!

Każdy, komu trudny los chorych maluchów będących pod opieką Fundacji jest bliski, może to wyrazić bardzo prostym, ale sympatycznym gestem – malując np. na swoim policzku serduszko. Nazwa akcji wzięła się od połączenie dwóch słów: narysuj i serce. Tak właśnie wyszło „Nasercuj!”

Decydując się na udział w projekcie, podejmujemy również zobowiązanie, aby wesprzeć działania Fundacji symbolicznym datkiem w wysokości 10 zł. Akcja nosi cechy kampanii „wirusowej”, dlatego ma zarażać swoją pozytywną energią kolejne osoby.

Najlepszym miejscem do prowadzenia takich działań są oczywiście media społecznościowe – a w szczególności portal facebook.com. To tam bowiem należy opublikować swoje „nasercowane” zdjęcie lub krótkie video dokumentujące nasze przyłączenie się do akcji oraz nominować kolejne 3 osoby. Jeżeli nie chcemy dosłownie się „nasercować”, ale pragniemy pomóc podopiecznym Fundacji powinniśmy przelać na jej konto 50 zł.

Poprzez akcję „Nasercuj się!” chcemy zbudować szerokie grono przyjaciół dzieci, którymi na co dzień opiekuje się Fundacja. Chcemy zachęcić wszystkich ludzi o dobrych sercach, aby pokazali je światu malując je na swojej twarzy i pomogli tym samym dzieciom w walce z chorobą.