Piękne stroje, świetna charakteryzacja, ale przede wszystkim otwartość na to, żeby dzieci przebywające w szpitalu poczuły się lepiej. Grupa „Bractwo Śródziemia” przyjechała do Białegostoku na premierę spektaklu „Hobbit”. O działaniach Fundacji „Pomóż Im” dowiedzieli się z Internetu i wpadli na pomysł, że przyniosą chwilę radości małym Pacjentom Kliniki Onkologii.

Oderwanie od codzienności

W klinice jesteśmy obecni praktycznie codziennie. W salach i na korytarzach oddziału można spotkać naszych wolontariuszy ubranych w charakterystyczne żółte koszulki. Urozmaicamy czas naszym Podopiecznym, zajmujemy się nimi, wspomagamy rodziców, bawimy się, organizujemy atrakcje i wizyty niecodziennych gości. Wszystko po to, aby dłużący się czas spędzany w szpitalu był mniej dokuczliwy.

Bractwo Śródziemia otwarte na potrzeby innych

Członkowie grupy, chcą pokazać świat Tolkiena z różnej strony i na różnych płaszczyznach. Było sporo uśmiechów, ciekawych rozmów i zaskoczenia spowodowanego wizytą niecodziennych gości. To już nie pierwsza wizyta pasjonatów Tolkiena w takim miejscu. Podczas licznych podróży, pamiętają o tym, by umilić czas dzieciom, które są ograniczone murami szpitala.

Pięknie dziękujemy grupie „Bractwo Śródziemia” za pomysł, za poświęcony czas i serce.

Podziękowanie kierujemy w stronę dyrekcji i pracowników Teatru Dramatycznego, za wsparcie i przekazanie przedmiotów na licytacje.

Ukłon w Państwa stronę.

Postacie: Gandalf, Arvena i Thorin Dębowa Tarcza

Zdjęcia Łukasz Kononiuk