„Chcę wrócić do zdrowia”. „Chcę być zdrowy”. „Chcę wyzdrowieć i nigdy nie chorować”… Takie marzenia poleciały z balonikami do nieba. My też o tym marzymy, kochane dzieciaki. Dlatego byliśmy z Wami w niedzielę w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Co roku obchodzimy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową. Spod Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK wypuściliśmy 300 bezpiecznych dla środowiska balonów z marzeniami dzieci, które walczą z okropną chorobą. Mali pacjenci nie dają się, są pogodni i bardzo, bardzo silni. Tak, jak ich rodzicie i opiekunowie. Wszyscy mogą tę walkę wygrać, a jeśli ich w niej wesprzemy, szanse rosną. Dlatego cieszymy się, że tak wiele osób przyszło pod szpital, dopisywało swoje marzenia na baloniki i puściło je do nieba. Właściwie były to te same marzenia – wszyscy życzyli dzieciom powrotu do zdrowia i domów. Póki co maluchy są pod profesjonalną i troskliwą opieką lekarzy i pielęgniarek kliniki – ludzi, którzy wykonują najważniejszą pracę na świecie.

Oby niebo odpowiedziało na marzenia, a choroba uleciała jak balony i nigdy nie wracała.

Jeśli chcecie wesprzeć onkologicznie chore dzieci z UDSK, pamiętajcie o nas, wypełniając formularz podatkowy. Nasz numer KRS jest niezmienny: 0000 288 520

Fot. Magdalena Skrzycka Photos

Dziękujemy:
– Pijalni Czekolady E.Wedel Białystok za ufundowanie uczestnikom pysznej, gorącej
czekolady. To już kolejny rok kiedy Wedel Białystok jest z nami,
– Auchan za idealny dodatek do gorącej czekolady czyli banany,
– Hotelowi Pod Herbem za wsparcie techniczne,
– Wolontariuszom, za pomoc i zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego święta
– Firmie „Ogarnij bazę” – za wspaniałe przebrania, które wywołały uśmiechy na
twarzach naszych małych pacjentów,
– Firmie „Baloniki na hel”, za przygotowanie 300 kolorowych balonów,
– Mediom za ciepłe relacje z wydarzenia