Historia każdego z naszych podopiecznych jest inna. Mieszkają w różnych częściach regionu. W różnych warunkach. W domach i mieszkaniach. W mieście ale i na prawdziwej podlaskiej wsi. Ale wszystkie spaja wspólny mianownik – ciężka choroba dziecka, w skutek której rodzina trafiła pod nasze opiekuńcze skrzydła. Od kilkunastu tygodni publikujemy reportaże, na łamach których przybliżamy Wam historię tych, którym co dzień niesiemy pomoc i nadzieję. Poznajcie nasze hospicyjne dzieci…

Każdy dom, do którego przyjeżdżamy wyróżnia się wyczuwalną, już od progu, ogromną miłością, serdecznością i czułością. Choć nie brak w nich bólu, jaki towarzyszy ciężkiej chorobie – zarówno tego fizycznego, związanego z cierpieniem dziecka, ale też bólu rozrywającego kochające ponad wszystko serca rodziców, to z łatwością da się wyczuć gigantyczne pokłady nadziei i wprost bijący od nich spokój. Jak podkreślają to możliwe tylko dzięki naszej stałej pomocy i wsparciu Hospicjum. To najmilsze i najbardziej wzruszające ze słów, jakie można usłyszeć… To największa nagroda za poświęcenie i codzienną pracę naszego zespołu medycznego.

W ramach realizowanego projektu, w ciągu kilku minionych tygodni odwiedziliśmy już 10 hospicyjnych rodzin. Na naszej stronie możecie przeczytać historie: Hani, Gabrysi, Patryka, Sebastiana, Maćka, Konrada, Kuby i Oliwki. Wkrótce opublikujemy kolejne reportaże z wizyt w domach tych, dla których cała praca ma sens. Serdecznie zapraszamy do lektury materiałów autorstwa cenionej i wielokrotnie nagradzanej reportażystki – Agnieszki Domanowskiej oraz obejrzenia zdjęć wykonanych przez Monikę Woroniecką.