Zabiegi SPA, relaks na basenie, nauka gry w golfa, wykwintny obiad – to czekało na mamy naszych hospicyjnych podopiecznych w hotelu Golf Park Lipowy Most z okazji ich święta. Nie zapomnieliśmy też o mamach, które czuwają przy swoich pociechach w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK przygotowując im szereg miłych niespodzianek. Wszystko to działo się we wtorek, 26 maja.

– Choć banałem jest stwierdzenie, że dzień matki to święto szczególne, ale w istocie tak przecież jest. To jeden z najpiękniejszych dni w roku. I choć miłość, szacunek i zainteresowanie należy okazywać mamom na co dzień, ale w tym szczególnym dniu powinny one poczuć się wyjątkowo. Dlatego postanowiliśmy zrobić wszystko, aby zyskały chwilę tylko dla siebie – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Fundacja zorganizowała grupie chętnych mam, których dzieci przebywają w jedynym w regionie Domowym Hospicjum dla Dzieci, wyjazd do hotelu Golf Park Lipowy Most. Na miejscu, czekały na nie relaksujące masaże, odprężenie w saunach i na basenie a nawet nauka gry w golfa pod okiem instruktora. Zwieńczeniem wyjazdu był wspólny obiad w hotelowej restauracji.

Nie zapomnieliśmy również o tych mamach, które spędzają całe dnie na oddziale w Klinice. Dla nich z kolei przygotowaliśmy również moc miłych niespodzianek. Mamami zajęły się profesjonalne charakteryzatorki, które zadbały o ich nienaganne makijaże. Pięknie umalowane, wraz z dziećmi mogły wziąć udział w wyjątkowej foto sesji. Był też tort i prezenty- ufundowane przez markę Yes bransoletki.