„Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć” – to słowa francuskiego pisarza które są mottem tegorocznej, dziewiątej już, edycji kampanii Pola Nadziei.

10 października w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczną Kampanię. Podczas inauguracji, krótko przypomnieliśmy co działo się w poprzednim roku a także przedstawiliśmy plany i pomysły na obecną edycję. Dr. Dariusz Kuć kierownik i lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem i emocjami jakie towarzyszą mu w codziennej pracy. Przypominając przy tej okazji główny cel Kampanii jakim jest szerzenie idei ruchu hospicyjnego oraz propagowanie wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje Fundacja „Pomóż Im”. Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Do akcji zgłosiło się już ponad sto placówek z całego województwa, które będą do końca października sadzić żonkilowe cebulki przy swoich siedzibach. Gdy wiosną kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczymy na zaspokojenie aktualnych potrzeb podopiecznych prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz utworzenie pierwszego w regionie Domu opieki wyręczającej.

Bardzo cieszy duża frekwencja podczas inauguracji ponieważ to pokazuje, że jest zapotrzebowanie na, niesienie pomocy innym i nie brak chętnych aby podzielić się z drugiemu człowiekiem czymś najcenniejszym czyli cząstką siebie. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy przeszli na Planty aby tam symbolicznie stworzyć wspólne Miejskie Pola Nadziei.

Wydarzenia uświetnił występ skrzypaczki Lady M violin – Marta Łagoda. http://www.ladymviolin.pl/
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Zdjęcia: Łukasz Kononiuk Fotografia