„Miesiąc Dobroczynności” to autorskie przedsięwzięcie Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Od czterech lat listopad to czas, kiedy Fundacja organizując szereg przedsięwzięć chce zwrócić uwagę na codzienne problemy jej podopiecznych oraz rodzin nieuleczalnie chorych dzieci.

Przyświeca im jeden wspólny cel: chęć pokazania, jak łatwo można pomagać. Jak niewiele trzeba, aby wesprzeć działania Hospicjum. A można to uczynić na wiele sposobów – spędzając czas na wyjątkowym koncercie w Operze, bawiąc się na Andrzejkowym Balu, ale też wrzucając do puszki resztę, która została nam po zakupach.

– Po raz kolejny chcemy dotrzeć do ludzi opowiadając im o naszych podopiecznych, ale też o codziennej, heroicznej walce, jaką toczą ich bliscy o kolejny, choćby minimalny krok oddalający od dziecka cierpienie i ból. Robimy to jednak w sposób nietypowy. Proponujemy rozrywkę. Można pójść na koncert czy bal i doskonale się bawić, a jednocześnie wesprzeć naszą działalność, ponieważ dochód z tych imprez gwarantuje jeszcze lepszą pomoc skierowaną do dzieci, którymi zajmujemy się na co dzień – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

7 listopada na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej, która od początku wspiera inicjatywę Fundacji, wystąpi znany polski wokalista – Ryszard Rynkowski. Koncert oficjalnie rozpocznie „Miesiąc Dobroczynności”. Sponsorem tego wydarzenia jest totalizator Lotto. Choć wciąż trwa sprzedaż biletów na ten unikalny występ, ale biletów zostało już niewiele. Można je kupić w kasie Opery lub za pośrednictwem strony internetowej. Cały dochód z koncertu wspomoże Fundację w prowadzeniu Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Jak co roku, przez cały listopad w wielu punktach Białegostoku będzie można znaleźć puszki z charakterystycznym logo Fundacji. Zostaną ustawione w sklepach, restauracjach, gabinetach lekarskich, punktach usługowych, klubach fitness.

W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 50 podmiotów. To zdaniem przedstawicieli Fundacji absolutny rekord, ponieważ będzie ich dwa razy więcej niż przed rokiem. Szczegóły dotyczące miejsc, gdzie będzie można wrzucać pieniądze znajdują się na stronie internetowej Fundacji oraz na jej facebookowym profilu.

Tradycyjnie już, akcję zakończy wyjątkowy, doroczny Andrzejkowym Bal Charytatywny, który odbędzie się 25 listopada. Na tę niezwykłą noc zaplanowano aukcje i licytacje, a także moc innych niespodzianek. Ta prestiżowa impreza zostanie zorganizowana w Restauracji Lipcowy Ogród. Obok wyśmienitego menu, które skrupulatnie przygotowują szefowie kuchni na uczestników zabawy będzie czekać pokaz tańca hiszpańskiego czy niesamowity karykaturzysta. Chwile umili również kunsztowny pokaz barmański, a każdy z gości będzie mógł zabrać do domu pamiątkowe zdjęcie wykonane w fotobudce. O odpowiedni nastrój tego wieczoru zadba niezawodny zespół BTL-u. Zaproszenia na Bal są jeszcze w sprzedaży. Można je zarezerwować pod numerem 609 442 497.

W ubiegłym roku „Miesiąc Dobroczynności” przyniósł doskonały efekt finansowy. W sumie udało się zebrać 31 105, 98 zł. Dzięki temu Fundacja pomogła najuboższym rodzinom swoich podopiecznych, kupując im opał na zimę. Udało się również zakupić świąteczne paczki dla rodzin hospicyjnych podopiecznych.

W listopadzie, nasze puszki możecie znaleźć m.in.:

Restauracja Lipcowy Ogród
Restauracja Sixty Six
Butique Moda & Szyk
Martom – Centrum Motoryzacyjne
Mrs Sporty Białystok
Mrs Sporty Hajnówka
Kwiaciarnia El Decor Galeria Alfa
Kwiaciarnia Beata
Secondo
Wytwórnia Lodów Polskich „u Lodziarzy” Galeria Alfa, Galeria Atrium Biała
Wedel – Pijalnia Czekolady
Sabo
Mordas – Fryzjerstwo
Tortova by Aga
Szalone nożyczki
Prestige Męski
Bar Eljot
Myjnia Car Spa
Kwiaciarnia w pudełku
Pod Herbem
Restauracja Silver
Zachodnia Bistro
Restauracja Wariatka
Salon sukien ślubnych Cymbeline Paris
Salon sukien ślubnych Mon Cheri Boutique
Teatr Dramatyczny
Zmiana Klimatu
Plum
Cemhurt
Pss Bar Słowiański
Pss Astoria
PSS Topolanka
PSS Hermes
TaniaKsiążka.pl
Kreator
Fama
Dworek Tryumf
Bella Vita
Salon sukien ślubnych Celebrity Boutique
Salon Sukien Ślubnych La Perla
Studio Tańca Latino Solo
Kwiaciarnia Irys
Zmiana Klimatu

To oczywiście nie jest zamknięta lista punktów biorących udział w tegorocznej akcji. Będziemy na bieżąco ją aktualizowali. Zapraszamy jednocześnie właścicieli firm do zgłaszania się do nas! Wciąż można to robić.