205 drużyn dziecięcych i 243 drużyny dorosłych. W sumie w „Electrum Ekiden – Pomóżmy razem” wzięło udział 2 278 osób – to rekordowy wynik frekwencji. W sobotę, 1 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku biegały dzieci a w niedzielę, 2 czerwca – dorośli. Wyniki i miejsca były jednak najważniejsze, liczyła się przede wszystkim pomoc naszym Podopiecznym. 30 procent z opłaty startowej Fundacja Białystok Biega przekazuje na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im”.

Na biegu oczywiście mieliśmy swoich reprezentantów. W drużynie „Pomóż Im Team” pobiegł już po raz drugi Marcin – Tato naszej Podopiecznej Hani, pielęgniarz – Karol, wolontariuszka – lekarka Ewa, prezes Fundacji – Tomasz. Niestety na dwa dni przed biegiem dwie nasze rehabilitantki doznały kontuzji, jednak szybko udało nam się znaleźć zastępstwo. Startowali też nasi niezawodni Wolontariusze.

Na stadionie panowała niepowtarzalna atmosfera. Nie zabrakło parasoli z naszym logo, kocyków, gdzie można było odpocząć po wielkim wysiłku i stoiska Familijnego Centrum Medycznego FCMed.

Przez cztery lata dzięki maratońskiej sztafecie udało się zebrać prawie 100 tys. zł. Przed rokiem było około 28 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom mogliśmy kupić asystor kaszlu – urządzenie, które pomaga naszym dzieciom podczas infekcji. Sprzęt usprawnia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny, dzięki czemu nasze Dzieci szybciej dochodzą do zdrowia.

Dziękujemy Fundacji Białystok Biega, że od 5 lat wspiera naszych Podopiecznych. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i sponsorom – Taniaksiazka.pl, firmie Arsenal i Teatrowi Dramatycznemu za przekazanie nagród oraz Galerii Arsenał za wypożyczenie leżaków. Dziękujemy wszystkim Biegaczom! Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Podziękowania kierujemy w stronę Łukasza Kononiuka, który nie tylko biegał, ale i robił zdjęcia.