Plany są ambitne. Sztafeta charytatywna Electrum Ekiden wróci po pandemii w pełnej krasie. Teraz trzymamy kciuki, by ten plan się ziścił. Przypomnijmy, że biegnąc w tym wydarzeniu, jego uczestnicy wspierają nasze Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem jest Fundacja Białystok Biega.

16-17 października sztafety spotkają się na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku. Czekają nas dwa dni wyjątkowej rywalizacji, w której wynik niekoniecznie jest najważniejszy.

Co więcej, w białostockiej imprezie można będzie wziąć udział w każdym miejscu na świecie, bo utrzymana zostaje także wersja wirtualna, która debiutowała rok temu. Do tego Fundacja Białystok Biega szykuje trochę nowości, ale o tym nieco bliżej startu. Otwarcie zapisów też już niebawem.

Organizacja sztafety, przy obecnie obowiązujących obostrzeniach, to spore wyzwanie. Ale gdy chce się pomagać, wszystkie przeszkody stają się łatwiejsze do pokonania. Gratulujemy odwagi Fundacji Białystok Biega i Electrum, głównemu sponsorowi imprezy. My też damy z siebie wszystko, by powrót sztafet na bieżnię wypadł wspaniale.