5 grudnia niemal na całym świecie obchodzone jest szczególne święto – Dzień Wolontariusza. Żadna organizacja pozarządowa – tak jak nasza Fundacja – niebyłaby wstanie należycie wypełniać swojej misji nie otrzymując od nich bezinteresowanego wsparcia.

Dlatego wolontariusze są tak ważni w życiu każdej organizacji tego typu. Podejmują się zadań, których realizacja wymagałaby zatrudnienia potężnego sztabu ludzi. To nieprawdopodobne, że wśród nas jest tak ogromna ilość osób, nie tylko młodych, którzy całkiem za darmo, bez jakiekolwiek wyraźnego powodu – poza szczerą chęcią niesienia pomocy – oddają część siebie innym, robiąc to w swoim wolnym czasie.

Stale i systematycznie współpracuje z nami blisko setka wolontariuszy. Ale to nie wszystko. Bo w sumie, wszystkich zaangażowanych w nasze akcje jest Was ponad 1000! Jak chociażby przy okazji dorocznej zbiórki w ramach Kampanii „Pola Nadziei” czyli „Żonkilowej kwesty”.

Co roku organizujemy specjalny kurs dla osób gotowych aby podjąć pracę w charakterze wolontariusza. Zainteresowanie każdą kolejną edycją pokazuje, że w społeczeństwie drzemie jeszcze ogromny potencjał! Co nas bardzo cieszy, co roku liczba uczestników kursu systematycznie rośnie. Podczas tegorocznej edycji Kampanii „Pola Nadziei”, w ramach której przeprowadzamy to wyjątkowe szkolenie, po raz pierwszy organizujemy kurs specjalnie dla mieszkańców Łomży i okolic. Dotąd kurs odbywał się tylko w Białymstoku (w marcu).

Pragniemy podziękować wszystkim Wam razem i każdemu z osobna za możliwość współpracy. Dziękujemy za wasze poświęcenie i pracę. Dziękujemy, że jesteście z nami. Jesteście bardzo ważni, bez Was nie dalibyśmy rady pomagać naszym podopiecznym w taki sposób w jaki to czynimy. Dziękujemy!