Spędzają tygodnie, a czasem miesiące w Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przeżywają tam najtrudniejszy okres w życiu każdego rodzica – ciężką chorobę dziecka. Są dzielne, silne i pełne nadziei. W Dniu Matki, choć ze względu na obostrzenia nie mogliśmy ich odwiedzić, postanowiliśmy im sprawić niespodziankę,

Łukasz Zajcew, wolontariusz Fundacji, na saksofonie zagrał mamom dzieci z Kliniki kilka pięknych przejmujących utworów. Nagłośnienie zapewnił samochód terenowy 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Muzyce tańcem towarzyszył Ryś – maskotka pułku. Inny wolontariusz Fundacji – Tomek – wyciął oraz pomalował wielkie serce, które przez cały koncert trzymał w górze. Jeszcze inny – Łukasz – przekazał im serdeczne życzenia.

– Pan, który gra na saksofonie daje nam tyle wzruszeń i emocji, że to coś niesamowitego. Dziękujemy, że nie zapomnieliście o mamach, które siedzą i walczą razem z dziećmi na onkologii – mówiła w trakcie koncertu jedna z mam, Katarzyna Pietruszka.

– Mamy dzieci z kliniki są obdarzone nie tylko ogromnym sercem, ale i nieprzeciętną siłą. Takim wydarzeniem, chcieliśmy dać im powód do uśmiechu, sprawić, żeby poczuły się wyjątkowo. Chcemy życzyć im przede wszystkim jak najwięcej zdrowia, siły, radości i żeby nigdy nie traciły nadziei – mówi Dominika Chimkowska, koordynator wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Pokazały ją największe ogólnopolskie stacje telewizyjne: Polsat (m. in. w głównym wydaniu programu informacyjnego – „Wydarzenia”), Telewizja Polska w Teleexpressie Extra, czy TVN24. Zrelacjonowały ją również nasze nieocenione media lokalne. To bardzo ważne, że dziennikarze doceniają wartość takich wydarzeń, a przede wszystkim doceniają poświęcenie mam chorych dzieci.

Dziękujemy też naszym Partnerom, dzięki którym tego dnia przekazaliśmy mamom prezenty, nie tylko muzyczne:

– Mydlarnia 4 Szpaki  (https://4szpaki.pl/)
– Olejowy Raj (https://www.olejowyraj.pl/)
– Nadzwyczajnie.pl (https://nadzwyczajnie.pl/)

Klinika Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK jest dla nas bardzo ważnym miejscem. Pracują w niej wspaniali lekarze, którzy potrafią poradzić sobie z tak groźnym wrogiem, jakim są dziecięce nowotwory. My jesteśmy od tego, by wspierać ich misję oraz wprowadzać do Kliniki radość, nadzieję i jeszcze więcej ciepła, głównie dzięki naszym niezwykłym wolontariuszom. Dla dobra i zdrowia dzieci oraz ich opiekunów. Możecie na nas zawsze liczyć.