Miło nam pinformować, że dr Dariusz Kuć – lekarz Domowego Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im” został nominowany do prestiżowej nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Wyróżnienie przyznawane jest medykom, którzy w nietuzinkowy sposób traktują swoją pracę, a pacjenci są dla nich najważniejsi. W tym roku w gronie najlepszych znalazło się dziewięć osób.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” w Białymstoku, w tym roku wpłynęło blisko 40 zgłoszeń dla 18 lekarzy z Białegostoku. Nominowani to: Piotr Aleksiejczuk, Wojciech Charytoniuk, Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, Leszek Kozłowski, Waldemar Krupa, Dariusz Kuć, Dorota Móżdżyńska, Ewa Sierko, Wojciech Zalewski.

Dariusz Kuć pracę w naszej Fundacji łączy z pracą lekarza rodzinnego oraz członka Komisji Etyki i Bioetyki UKSW. Jest również sekretarzem Zespołu Ekspertów ds. Etycznych Problemów Końca Życia.

Pacjenci, którzy nominowali doktora Darka do nagrody niejednoktotnie podkreślali – cytując za „Gazetą Wyborczą” – „że jest to lekarz, który z wielkim zaangażowaniem pochyla się nad każdym pacjentem”.

Nazwisko laureata zostanie ogłoszone podczas uroczystości wręczenia nagrody 12 kwietnia w białostockiej Galerii Arsenał.