W związku z dramatyczną sytuacją w Nepalu, do której doszło w wyniku trzęsienia ziemi, Episkopat podjął decyzję o przeprowadzeniu na terenie parafii zbiórki na rzecz ofiar tego kataklizmu. Zbiórkę zaplanowano na 10 maja 2015 r.

W pełni popieramy potrzebę organizacji pomocy dla osób, dotkniętych tą niewyobrażalną tragedią. Sytuacja humanitarna w Nepalu po trzęsieniu ziemi wymaga zewnętrznej pomocy. Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar.

Z uwagi na te okoliczności zdecydowaliśmy się zmienić termin zaplanowanej od kilku miesięcy zbiórki pieniędzy będącej elementem kampanii społecznej Pola Nadziei. Zgodnie z wcześniejszym planem 10 maja przeprowadzimy zbiórkę na terenie Białegostoku (centrum miasta, parafie prawosławne i galerie handlowe) zaś zaplanowana w tym dniu zbiórka w parafiach katolickich odbędzie się w dniach 24 maja i 31 maja.

Zatem dość nietypowo – bo w ciągu dwóch, a nie jak dotychczas jednego dnia – ponad 700 wolontariuszy Fundacji „Pomóż Im” będzie zbierało pieniądze na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. A wszystko w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei” mającej na celu zwrócenie uwagi na los chorych i cierpiących.