Zakończenie tegorocznej X jubileuszowej kampanii Pola Nadziei 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami. Nieodłącznym jej elementem jest żonkil – symbol nadziei. Przypomina nam wszystkim o tym  jak ważne jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, w szczególności nieuleczalnie chorym dzieciom, którymi na co dzień się opiekujemy.

30 czerwca na antenie Polskiego Radia Białystok specjalnie z okazji jeszcze trwających „Pól Nadziei” odbyła się licytacja ceramicznych żonkili.  Charytatywna licytacja rozpoczęła się po godz. 9.00, a o 11.00 już dwa kwiaty były sprzedane za imponującą kwotę 1200 zł. Wszystkie trzy żonkile wylicytował Pan Andrzej, który podobnie jak my „na co dzień pomaga wszystkim, którzy potrzebują pomocy”. Łącznie kwiaty zostały wylicytowane za kwotę 1800 zł.
Słuchaczom Polskiego Radia Białystok towarzyszył gospodarz programu „Trzeci sektor” Wojciech Kujałowicz , szef muzyczny Marcin Kozłowski i wiceprezes Fundacji Krystyna Skrzycka.

Piękne, ceramiczne i zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju żonkile to efekt pracy wolontariuszy i pracowników Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży, która od wielu już lat aktywnie i ogromnym zaangażowaniem uczestniczy w kampanii „Pola Nadziei”.