Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Bajkowy pokój Marty i Daniela

Pokój Daniela i Marty jest pierwszym wyremontowanym pomieszczeniem w ramach projektu Bajkowe Pokoje.

Rodzeństwo mieszka we wsi Smolugi, niedaleko Siemiatycz. Przed remontem pokoju Marta spała w dziecięcym łóżeczku, w którym nie było możliwości wyprostowania nóg. Dużo miejsca zajmowała wersalka, na której spali rodzice. Ciężko było poruszać się po pokoju, a co dopiero opiekować się dziećmi.

Dzięki pomocy Joanny Kijak- Rajcy oraz Joanny Dembowskiej z J2Studio, które zaprojektowały pokój tak by mieściły się tam dwa profesjonalne łóżka rehabilitacyjne oraz sofa rodziców (muszą czuwać nad dziećmi w nocy), pokój stał się funkcjonalny i kolorowy. Bardzo ważne jest, aby pokój stymulował rozwój dzieci. Dlatego też ściany przy łóżkach dzieci zostały pokryte specjalną wykładziną, aby dzieci dotykiem poznawały przestrzeń. Zamontowaliśmy też lampy łagodnie zmieniające barwy, a także sprzęt grający.

Prace nad pokojem rozpoczęto na początku kwietnia. Najpierw planowaliśmy, iż dzieci wprowadzą się do pokoju na Święta Wielkanocne, czyli pod koniec kwietnia. Jednak po usunięciu mebli z pokoju, okazało się że na ścianach znajduje się grzyb. Po wspólnych oględzinach z firmą remontową Constructor ścian pokoju wewnątrz i na zewnątrz, doszliśmy do wniosku, iż niezbędne jest rozszerzenie zakresu remontu. Oczywiście moglibyśmy poprzestać na samym odmalowaniu i wyposażeniu pokoju, ale efekty tej pracy przetrwałyby najwyżej rok. Dom tej rodziny nie był bowiem w żaden sposób zabezpieczony przed wilgocią, nie miał m.in. rynien. Stąd grzyb na ścianach w pokoju dzieci.

Koszt całego remontu z wyposażeniem wyniósł: 18 734,74 zł. Pieniądze te pochodziły z akcji Modny Białystok Pomaga. Koszty wyposażenia byłyby o wiele większe gdyby nie firma KOI Kompleksowa Obsługa Inwestycji, która wykonała szafę, półki, szafkę na kółkach- całkowicie bezpłatnie. Koszt materiałów, koszty dojazdu i montażu nie powiększyły kosztów remontu.

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup