Czasem wydaje nam się, że trochę „remontujemy” życie rodzin naszych podopiecznych. A czasem po prostu – dosłownie – remontujemy im mieszkania :). Mały dzielny Zbyszek i jego rodzina cieszą się właśnie metamorfozą, którą nazywamy „Bajkowymi Pokojami”.

– Dziękujemy za serce i okazaną miłość – mówią Agnieszka i Daniel, mama i tata Zbyszka, co widać i słychać na załączonym filmie. Obok siedzi Patrycja, starsza siostra naszego bohatera.

Co się wydarzyło? Udało nam się zebrać grupę osób, które zaangażowały się w akcję, sfinansowały i wykonały remont. Mieszkanie wymagało go przede wszystkim ze względu na stan zdrowia małego Zbyszka, który po wyjściu ze szpitala potrzebował lepszych warunków do życia. Budżet rodziny nie dźwignąłby takiego wydatku, zwłaszcza w tak krótkim czasie. Pomalowanie ścian, ułożenie paneli, remont łazienki i wiele, wiele innych to prace, które należało wykonać, aby opieka nad ciężko chorym Zbyszkiem była możliwa w ciepłym, domowym zaciszu.  A na samą myśl o odnawianiu mieszkania, szukaniu majstrów, kosztach włos się jeży na głowie… Ale nie tym razem. Poszło sprawnie i wyszło pięknie. Dobro sprawia, że życie staje się prostsze. To dobro sprawili:

Architekci: Marta Kruk i Katarzyna Bednarko z rodzinami.

Wykonawcy – Piotr Pikus i Janek Ciszyński z synem.

Dostawcy materiałów – Jarosław Skobodziński z firmy BLU, Marek Kasjan z firmy Akcess, Panel Styl, Unicell i DDD  Białystok, P.H.U Jan Chojnowski.

Darczyńcy – Małgorzata Ostrowska, Wojciech Wilczewski, Sylwester Sikorski, mecenas Karol Trzaska oraz Piotr Kulikowski.

Dzięki takim ludziom mamy moc zmieniania świata. Tym razem sprawiliśmy, że jeden mały świat bardzo potrzebującej rodziny stał się dużo lepszy.