Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Adaś ma już nową łazienkę – bajkową!

Adaś to nasz podopieczny, a wyremontowana łazienka nie jest bynajmniej zwykłym miejscem służącym do codziennej pielęgnacji… To bajkowa łazienka, zrealizowana w ramach projektu Fundacji „Bajkowe pokoje”.

Remont udało się przeprowadzić dzięki hojności sponsorów, którzy zdecydowali się włączyć w bożonarodzeniową „Choinkę darczyńców”, projekt zrealizowany przez białostocką Gazetę Wyborczą. W ramach ubiegłorocznej choinki zebrano 17 200 zł. Środki te w całości zostały przeznaczone na przygotowanie projektu i remont łazienki znajdującej się w zamieszkiwanym przez Adasia i jego rodzinę domu.

Łączny koszt wszystkich prac przekroczył kwotę 18 000 złotych. W remoncie pomogła też sieć marketów budowlanych Benmar, która dostarczyła materiały budowlane jak gips, farby, czy płyty gipsowo – kartonowe.

Małgorzata Zajkowska , mama Adasia nie kryje radości z tego wyjątkowego prezentu. – Synek w nowej łazience myje rączki i ząbki, czekamy tylko na podłączenie grzejnika, żeby po raz pierwszy mógł się w niej wykąpać. Jesteśmy zadowoleni i wdzięczni wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, dzięki nim mamy taką łazienkę. Jest jasna, przestronna, warto było czekać na taki efekt- przyznaje.

Chłopiec urodził się jako wcześniak z dysplazją oskrzelowo-płucną. Pierwsze pół roku swojego życia spędził na leczeniu w szpitalach. Choć medycznie, jego stan na szczęście już się poprawił i może m.in. już samodzielnie oddychać, ale w praktyce każda, nawet najdrobniejsza infekcja może zagrażać jego życiu. Dlatego tak ważne było wsparcie związane z remontem łazienki, której stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia.

Sytuacja mieszkającej na wsi rodziny jest trudna. Chora jest także mama chłopczyka, która cierpi na niewydolność nerek. Trzy razy w tygodniu jeździ do szpitala na dializy. Czeka na przeszczep nerki.

Łazienka Adasia to czwarty zrealizowany „Bajkowy pokój” Fundacji „Pomóż Im”. Dotychczas, udało się wyremontować i wyposażyć trzy pomieszczenia, z których korzystają podopieczni Fundacji. Dzięki środkom zebranym m.in. w ramach akcji – „Nasercuj się”, dochodowi ze sprzedaży charytatywnego kalendarza „Bohater kontra bohater” oraz sponsorom, w ubiegły roku udało się wyremontować część mieszkania walczącej z rakiem małej Amelki z Bielska Podlaskiego.

fot. Sławomir Szynwelski

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup