Przyjaciele naszych podopiecznych są zawsze młodzi. Sercem i duchem na pewno. Seniorzy z Choroszczy od dawna bardzo aktywnie wspierają dzieci z hospicjum.

Nawet kiedy mają swoje święto, skupiają się na innych. Podczas Dnia Seniora, członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 z Choroszczy, zorganizowali zbiórkę na rzecz Hospicjum dla Dzieci. W ten sposób zainaugurowali Miesiąc Dobroczynności Fundacji „Pomóż Im”.

Seniorzy zastąpili młodzież

To jest dość niezwykła okoliczność. Ostatnio prologiem naszej kampanii, której punktem kulminacyjnym jest bal, były znakomite występy młodzieży z Artei. Tym razem, ze względów zdrowotnych, przedstawienie przeniesiono na wiosnę. Ale nie zostaliśmy bez prologu. W miejsce młodych tancerzy, weszli więc odrobinę starsi, równie pogodni i życzliwi seniorzy z Choroszczy.

Ta wyjątkowa grupa, na czele z Panią Prezes Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 – Ireną Kosakowską Kalatą – wspiera nas od dłuższego czasu. Cieszymy się, że pomaganie daje seniorom tak wiele satysfakcji. Ich wsparcie jest też bardzo wymierne.

Tym razem, podczas tego pięknego wydarzenia, zebrali 1050,70 zł. Dziękujemy za zaangażowanie, pomysł i osiągnięcie czterocyfrowego wyniku :). Relację z wydarzenia można przeczytać tutaj.

Miesiąc Dobroczynności potrwa do 10 grudnia

Miesiąc Dobroczynności to, przede wszystkim, Charytatywny Bal Andrzejkowy, który odbędzie się 18 listopada w Hotelu Traugutta 3.

Mamy jeszcze trochę wolnych miejsc, zapraszamy na najbardziej rozgrzany gorącymi sercami parkiet w mieście :). Będą też aukcje internetowe i akcje z naszymi Partnerami. Start tychże, tradycyjnie, nieco po Dniu Wszystkich Świętych. Katalog akcji jest otwarty, w każdej chwili można dołączyć do pomagania J. O wszystkim będziemy informować na bieżąco na stronie i w mediach społecznościowych. Pomaganie zaczęli seniorzy, a Miesiąc Dobroczynności zakończy się około 10 grudnia.

Czytaj także:

Wielki Bal Fundacji. Zaczynamy odliczanie!

Miesiąc Dobroczynności ma kilka finałów

Kurier Poranny o Dniu Seniora w Choroszczy