Część w mundurze, część w strojach… piłkarskich. Żołnierze NATO z IV Kontyngentu Chorwackiego Batalionowej Grupy Bojowej stacjonującej w Bemowie Piskim odwiedzili podopiecznych Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przyjechali, by przekazać nam pieniądze na budowę Oazy Radości.

Przypomnijmy – Oaza Radości to wspaniały, bezpieczny, przystosowany do szpitalnych wymogów plac zabaw, który budujemy dla naszych małych bohaterów z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK. Koszt budowy to 120 tysięcy złotych, a zebraliśmy już ponad 70 tys. Nie ma opcji, by plac nie powstał. Dzieciaki potrzebują przebywania na świeżym powietrzu i zasługują na tyle radości, ile możemy im zapewnić. Chorwaccy żołnierze myślą dokładnie tak, jak my. Na Oazę Radości przekazali pieniądze, które wygrali w piłkarskim turnieju w Orzyszu. Dodatkową zbiórkę zrobili też w swoich szeregach, dzięki czemu przywieźli okrągłą kwotę 2 500 złotych.  Swoją drogą, to naprawdę miło, że na Mazurach tak ciepło o nas myślą!

– Gdy dowiedzieliśmy się, że fundacja zbiera na plac zabaw przy szpitalu, nie zastanawialiśmy się długo. Dzieci są naszą przyszłością i powinniśmy im pomagać w każdy możliwy sposób. Mam  nadzieję, że zachęcimy innych, by wsparli akcję i plac zabaw powstanie szybko. Wniesie trochę radości do serc dzieci, które tu przebywają – powiedział dowódca kontyngentu, major Predrag Srdenović.

Przewodnicząca Rady Fundacji „Pomóż Im”, docent Katarzyna Muszyńska-Rosłan, podkreśla rehabilitacyjne walory powstania placu: – To nie tylko miejsce do przyjemnego spędzenia czasu. Umożliwia ruch na świeżym powietrzu. Ten plac to element kompleksowej opieki nad dziećmi z chorobą nowotworową – mówi docent Muszyńska-Rosłan.

Chorwaci, poza symbolicznym czekiem, przywieźli ze sobą wystrzałowy humor i górę słodyczy. Na oddziale zrobiło się tłumnie i wesoło, co widać na zdjęciach. Cieszymy się też, że towarzyszyły nam media, w których pojawiły się liczne relacje z wydarzenia. Możecie je obejrzeć / przeczytać tu:

http://pomozim.org.pl/chorwaccy-zolnierze-wspieraja-oaze-radosci-w-bialymstoku/

A o Oazie Radości i możliwościach wsparcia piszemy tutaj:

http://pomozim.org.pl/oazaradosci/

Dzieciaki z kliniki i my sami nie możemy się doczekać, by wreszcie powiedzieć „zapraszamy na otwarcie”