Choinka Fundacji „Pomóż Im” ponownie odbyła się w Białostockim Teatrze Lalek. Hospicyjne rodziny oraz zespół ze swoimi najbliższymi, spotkali się w magicznej sali BTL-u.

„Jaś i Małgosia” – znana historia w zupełnie nowym wydaniu – ten spektakl był punktem kulminacyjnym wieczoru. Publiczność mogła spotkać na scenie nie tylko dwójkę głównych bohaterów. Poznała też historię ich oryginalnych rodziców – drwala i jego żony. Pojawiło się również wielu innych, dość zaskakujących, mieszkańców lasu.

Baba Jaga też nie była taka, jak w baśni braci Grimm. W rzeczywistości wcale dzieci nie chciała jeść, miała zupełnie inne potrzeby. Na koniec okazało się zresztą, że z rodziną Jasia i Małgosi łączy ją znacznie więcej niż by się wydawało, ale… na wypadek, gdyby ktoś się na sztukę wybierał, unikamy większej ilości spoilerów :).

Nas z hospicyjnymi rodzinami łączy więź oczywista, codzienna. Dzielimy z nimi trudne chwile, czasem bardzo trudne, a także radosne. Jak te przeżywane w Białostockim Teatrze Lalek.

Choinka Fundacji „Pomóż Im” nie mogła obyć się bez Świętego Mikołaja. Mimo ciężkiej pracy, którą – jak zaznaczył – wykonuje od 6 grudnia, dopisywało mu poczucie humoru. A dzieciaki uraczyły go swoimi talentami i umiejętnościami, by dostać paczki. Te ufundowała firma Arsenal – jeden z naszych największych biznesowych przyjaciół.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. Aktorom i całemu teatrowi gratulujemy kapitalnego przedstawienia i również dziękujemy za wspaniałą, miłą współpracę.

Czytaj także:
Choinka Fundacji „Pomóż Im” ze złotą rybką

Choinka – czas radości

Nie tylko Święty…

Wigilia Fundacji „Pomóż Im”