Choinka Fundacji „Pomóż Im” to jedno z naszych ważniejszych, tradycyjnych wydarzeń. Tak, jak inne imprezy, dwukrotnie uniemożliwiła nam ją pandemia. Na szczęście znów się spotykamy :). Jak zawsze w styczniu, ale tym razem – oryginalnie – w teatrze.

Teatr pełen dzieci

Choinka to spotkanie organizowane dla dzieci. Czyli… właściwie, jak wszystko, co robimy :). Spotkanie bardzo różnych dzieci. W Białostockim Teatrze Lalek zebrali się:

  • obecni podopieczni domowego hospicjum,
  • byli podopieczni hospicjum,
  • rodzeństwo podopiecznych i byłych podopiecznych,
  • pociechy pracowników fundacji.

To naprawdę wyjątkowa grupa cudownych dzieci w różnym wieku. Jak wymyślić coś, co spodoba się wszystkim? Warto sięgnąć do klasyki :).

Aktorzy BTL przedstawili nam interpretację bajki „O rybaku i złotej rybce”. Powiecie: wszyscy znają. Możliwe (choć w dobie Psiego Patrolu i Świnki Peppy sporo się w tej kwestii już zmieniło ;).

Teatr to jednak miejsce zaczarowane. Sztuka, w której występują aktorzy i lalki, z efektami wizualnymi i dźwiękowymi, sprawia, że pozornie znajomą treść poznajemy zupełnie na nowo. Reakcje i świetna atmosfera podczas spektaklu, a także owacja po nim, tylko to potwierdzają. Z tego, co zauważyliśmy, rodzicom czy dziadkom, którzy przyprowadzili dzieci na przedstawienie, również bardzo się podobało.

Było słodko!

Podczas choinki nie mogło zabraknąć najważniejszego – PREZENTÓW! Wielkie torby przysmaków przygotowała nam niezrównana firma Arsenal, jeden z naszych stałych darczyńców. W imieniu dzieci totalnie słodko dziękujemy!

Oprócz prezentów, najistotniejszy jest – wiadomo – Święty Mikołaj. Ten teatralny był wyjątkowo rozgadany, dowcipny i przyjacielski. Zobaczcie zresztą zdjęcia, dzieciaki czuły się przy nim doskonale!

Za przygotowanie choinki serdecznie dziękujemy Paulinie, naszej niezastąpionej asystentce rodziny, a także wszystkim fundacyjnym elfom, które jej pomogły przy wypełnianiu paczek. Jesteśmy szczęśliwi, gdy szczęśliwe są dzieci. To najlepsze co możemy otrzymać. Fantastycznie również, że przy takiej okazji dochodzi do spotkań obecnych i byłych rodzin z domowego hospicjum. Choinka Fundacji „Pomóż Im” odbędzie się znów za rok, ale takie najbliższe spotkanie na pewno wcześniej!

Piękne zdjęcia wykonała: Jelizawieta Zajcewa-Drozdowska. Serdeczne dzięki za zatrzymanie tych chwil w kadrze.

Zobacz również:

Choinka. Czas radości