Wigilia Fundacji „Pomóż Im” to spotkanie naszych hospicyjnych rodzin, pracowników i ich najbliższych, a także wolontariuszy. Parafrazując słowa znanej piosenki – taki dzień, zdarzający się raz do roku, gdy dosłownie wszyscy wszystkim mogą złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Atmosfera domowych świąt

Ponownie, tak jak 12 miesięcy wcześniej, spotkaliśmy się w naszej siedzibie w Sochoniach. To druga fundacyjna Wigilia we własnych czterech ścianach. Świąteczne dekoracje, pyszne jedzenie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sochoniach i piękna muzyka na żywo w wykonaniu wolontariuszy, stworzyły wyjątkową atmosferę. Staraliśmy się, by każdy poczuł się jak w domu. Najważniejsi byli natomiast, oczywiście, sami uczestnicy Wigilii.

Z energią w Nowy Rok

Przesłanie księży, przełamywanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie mają w dziecięcym hospicjum niepowtarzalną wymowę. U nas zawsze celebrujemy każdy dzień. A ten jeden – tak bardzo wyjątkowy – jest jeszcze bardziej szczególny. Obdzielamy się uśmiechami i radością, dodajemy sobie nawzajem energii na cały kolejny rok. W hospicjum zawsze równie trudny, co piękny. Pełen obaw, a jednocześnie nadziei.
Wszystkim naszym podopiecznym, ich rodzinom, a także sobie – całej ekipie fundacji, życzymy jak najwięcej nadziei, energii i piękna na co dzień. Niech Wigilia Fundacji „Pomóż Im” trwa w naszych sercach jak najdłużej.

Serdecznie dziękujemy:

  • za ważne i wyjątkowe słowa naszym duszpasterzom – ks. Adamowi Siegieniewiczowi, proboszczowi Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza i ks. prawosławnemu, Piotrowi Pietkiewiczowi
  • za cudowny recital kolęd naszym utalentowanym wolontariuszom: Asi, Julce, Marysi, Jankowi, Adrianowi i dwóm Pawłom
  • za świetne zdjęcia Marcie Zieleniewskiej
  • za domowe, wyborne potrawy Kołu Gospodyń Wiejskich w Sochoniach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Za moment Święta w domach. Oby minęły spokojnie. Ale nawet w tych dniach wszystkie hospicyjne rodziny mogą liczyć na naszą opiekę.

Czytaj także:

Dzień Rodziny. Po prostu super!

Fot. Marta Zieleniewska