Pola Nadziei 2022/2023 uznajemy za otwarte. Inauguracja, a jednocześnie podsumowanie poprzedniej edycji, odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Fundacja „Pomóż Im” obchodzi swoje 15-lecie, a kampanię „Pola Nadziei” przeprowadzi już po raz 13. To tylko potwierdza, że akcja jest jedną z najważniejszych tradycji naszej organizacji.

– Będziemy sadzić cebulki kwiatów, które symbolizują nadzieję, odrodzenie życia, pamięć. Włożymy je do ziemi, ale przez zimę nie pozostają wcale uśpione. Przygotowują się do wiosny, nabierają sił i z pierwszym promieniem słońca są gotowe, wydają piękne kwiaty. Gorąco wierzę, że nasza wspólna praca podczas kampanii, wyda podobnie wspaniałe owoce – mówiła podczas otwarcia dr Elżbieta Solarz, prezes, lekarz i jedna z założycielek Fundacji „Pomóż Im”.

Edukacja, żonkile i ponad 133 tysięcy złotych
na hospicjum

Poprzednia edycja była dla nas wyjątkowa, pierwsza po pandemii. Wróciły spotkania edukacyjne, akcje w przedszkolach i szkołach, a także uliczne kwesty, czyli wszystko co stanowi esencję kampanii. Jej celem jest natomiast krzewienie idei wolontariatu, zwiększenie wrażliwości w stosunku do osób bardzo chorych i zbieranie środków na działalność Hospicjum dla Dzieci.

W 12.edycji Pól Nadziei uczestniczyły 123 placówki, a także instytucje wspierające. Odbyło się 38 spotkań edukacyjnych z udziałem ponad 1000 osób: przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Zasadziliście w sumie 120 pól żonkili wykorzystując do tego 6000 cebulek. Działaliśmy z sercem (takie było hasło kampanii) w Białymstoku, Łomży, Gródku, Mońkach, Sokółce, Bielsku  Podlaskim, Łapach, Lutostani, Klukowie, Jaświłach oraz wielu innych miejscowościach województwa podlaskiego, a także poza naszym województwem, czyli w Orzyszu i Ełku.

Finałowa kwesta miała kilka akordów. 27 marca zaczęło ją 50 Wolontariuszy z Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko- Gdańskiej. 28 i 29 maja odbyła się jej główna część, m. in. na ulicach Białegostoku, a ostatnią zbiórkę przeprowadzono 11 czerwca w Sokółce. W ramach kampanii wystąpiła też Otwarta Przestrzeń Artystyczna Artea, a nasz patron – Radio Białystok, jak zwykle skutecznie, przeprowadziło na antenie licytację ceramicznych żonkili.

W sumie ze wszystkich akcji zebrano:

133 tysiące 340 złotych 81 groszy

To fantastyczny wynik! 🙂

Pola Nadziei zakwitną. Oby było ich jak najwięcej

W 13. edycji liczymy na jeszcze większą ilość szkół. Jest w nas na tyle przekory, że twierdzimy, iż ta liczba okaże się szczęśliwa.

Idea jest piękna, pracujmy nad nią w gronie jak najliczniejszym. Uczestnikom zapewniamy:  pakiety cebulek, konkursy, pomysł na realizację i propozycje akcji, zaświadczenia dla uczniów, nauczycieli, szkół, instytucji uczestniczących w kampanii.

Pierwsze pole już powstało. Tradycyjnie premierowe cebulki zasadzili uczestnicy inauguracji, tuż pod Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku.

Wszystkie placówki, które chcą dołączyć do kampanii, zapraszamy do kontaktu:

polanadziei@pomozim.org.pl

Tel. 605 460 330

Zapraszamy też na stronę kampanii: pomozim.org.pl/polanadziei

Szkoły nagrodzone w 12. Edycji „Pól Nadziei”

Siewcy Nadziei: Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Białymstoku

Ordery Nadziei: Szkoła Podstawowa Nr 16  im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży, Niepubliczne Przedszkole „Europrymusek” w Białymstoku, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance.

Za piękne fotografie z inauguracji dziękujemy Sylwii Masłowskiej.

Czytaj także:

Prawie 12 tys. zł zebraliśmy w licytacjach ceramicznych żonkili w Polskim Radiu Białystok

Pola Nadziei – 38 tysięcy zł w finałowej kweście

ARTEA tańczy i pomaga

Pola Nadziei wsparte przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej

Wielkie nadzieje na nowe Pola Nadziei