Dzień Rodziny Fundacji „Pomóż Im” po raz pierwszy odbył się w naszej siedzibie, w Sochoniach. Było fantastycznie. Nawet wiszące na niebie chmury nie zmąciły cudownego nastroju tego niezwykłego spotkania.

Wielka rodzina

Wszyscy należymy do wielkiej, fundacyjnej rodziny. To oczywiście obecni podopieczni, ich rodzice i rodzeństwo. To również rodziny byłych podopiecznych, a także cały personel fundacji ze swoimi najbliższymi. Czujemy się w tym gronie po prostu wyjątkowo dobrze. A takie spotkanie tylko nas do siebie bardziej zbliża.

Plan był jasny. Spędzić ten czas jak najlepiej. Na rozmowach, dzieleniu się doświadczeniami i budowaniu relacji. Taka okazja nie zdarza się codziennie. Spotkania hospicyjnych rodzin są niezwykle ważne. To one znają swoją wspólną rzeczywistość, mogą się więc nawzajem inspirować, dzielić się problemami.

I, choć to wydarzenie kameralne, uczestniczyło w nim około 100 osób!

Pysznie i rozrywkowo

Przepyszny catering zapewniły panie z Koło Gospodyń Wiejskich z Sochoni. Wiedzieliśmy, że jedzenie będzie doskonałe, bo pierwsze doświadczenia z kołem mieliśmy podczas naszej Wigilii. Swojskie potrawy plus grill smakowały wszystkim wyśmienicie. Tu podziękowania należą się też PSS Społem Białystok za przekazanie nam produktów, które trafiły na ruszt :).

O komfort i dach nad głową zadbał Pan Grzegorz, nasz sąsiad z Sochoni. Wypożyczył nam namiot, stoły i ławki. Wielkie dzięki!

Do zabawy wszystkich wciągnęła niezawodna Monika Abramowicz i jej Studio Anima. Kiedy prowadząca daje z siebie wszystko, trzeba się dostosować ;). Szaleństwa uzupełniał kącik z niezawodnymi wolontariuszami. Tatuaże brokatowe i inne atrakcje tego typu zawsze robią wśród dzieci furorę i nie inaczej było tym razem.

Imprezę wzbogaciła też ekipa OSP Jurowce z Maciejem Żywno na czele. Wóz strażacki to sprawdzona, świetna atrakcja, nie tylko dla dzieci. No i – wiadomo – czuliśmy się wyjątkowo biezpiecznie ;).

Resztę opowiedzą zdjęcia autorstwa Uli Adamczuk. Dla niej również wielkie „dziękujemy” za poświęcony czas :). Przyjemnego oglądania!

Posłuchaj relacji w Radio Białystok

Czytaj także:

Dzień Rodziny. Słoneczny i uśmiechnięty