Podsumowaliśmy jubileuszową edycję naszego autorskiego projektu – „Miesiąc Dobroczynności”. Dzięki wyjątkowej postawie Białostoczan – którzy po raz kolejny dowiedli, że mają serca pełne wrażliwości, udało się zebrać dokładnie 53 547,36 zł. To więcej niż przed rokiem.

Kampania zainicjowana w 2014 roku początkowo trwała tydzień, szybko okazało się, chęć pomagania jest znacznie większa dlatego rozszerzyliśmy akcję na cały miesiąc. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na los Podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, a jednocześnie pokazanie jak proste jest pomaganie.

Idea zachęca nas do zatrzymania się na chwilę i zwrócenia uwagi na tych, którzy często sami nie potrafią poprosić o pomoc. Pokazuje jednocześnie, że nie potrzeba żadnych nadzwyczajnych czynów, aby wesprzeć potrzebujących. Pomóc można przy okazji wizyty u fryzjera, w kwiaciarni czy w restauracji. Pojedynczy datek być może nie zdziała zbyt wiele, jednak tysiące nawet niewielkich kwot to już realna pomoc naszym Podopiecznym, za którą serdecznie w Ich imieniu dziękuję – mówi Tomasz Machelski – prezes Fundacji „Pomóż Im”.

W ramach Miesiąca Dobroczynności zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny Urszuli w Operze i Filharmonii Podlaskiej i Bal Andrzejkowy. Ponadto w ponad 60 punktach miasta rozstawiliśmy specjalne puszki, do których każdy mógł wrzucić symboliczną złotówkę. Dodatkowo Otwarta Przestrzeń Artystyczna ARTEA zorganizowała przedstawienia artystyczne dla dzieci odgrywane przez dzieci.

– Niezmiernie cieszy fakt, że każdego roku rośnie liczba placówek chcących włączyć się w naszą inicjatywę. Dodatkowo różne instytucje zgłaszają się do nas z własnymi pomysłami akcji wpisujących się w ideę pomagania przy okazji. Przykładem tego może być sprzedaż tortu na urodziny jednego z Centrów Handlowych. To utwierdza nas w przekonaniu, że kampania jest potrzebna i przynosi efekty. – podkreśla Inga Januszko Manaches z Fundacji.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie 446 godzin rehabilitacji w domach 30 małych Pacjentów. Ta część działalności Hospicjum nie jest bowiem uwzględniana w finansowaniu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ten finalny, wspólny efekt nie byłby też możliwy bez ogromnej pomocy jaką otrzymaliśmy od kierownictwa i pracowników Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz sponsorów – firmy Palisander, Lotto, Enea, Globart Media, Ibis Styles i Celebrity Boutique. Dodatkowo, rezultat byłby inny bez firmy Nutritia i Camedica – sponsorów naszego balu. Wszystkie te elementy złożyły się na efekt, który z radością możemy Państwu zaprezentować.

Szczególne podziękowania należą się Państwu. Dzięki temu, że uczestniczyliście w szczególnym koncercie Urszuli, że wspólnie bawiliście się z nami podczas Andrzejek, że wrzucaliście datki do puszek. Kłaniamy się nisko i pięknie dziękujemy!

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film bezpośrednio na YouTube.com

Koncert Urszuli zainaugurował „Miesiąc Dobroczynności”. Czytaj relację

Bawili się i pomagali. Kolejne Andrzejki charytatywne za nami. Zobacz!

Młodzi Artyści z Otwarta Przestrzeń Artystyczna ARTEA odegrali przedstawienia szkolne „Krótka Historia z Pętli” i „Opowiastki z Lasu”. Zobacz

Dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy ustawili nasze puszki:

Salony Fryzjerskie Kameleon
Kwiaciarnia Beata
Studio Fryzur Joanna Rusiecka
Fitness Club S4
La Perla Salon Ślubny
Mrs.Sporty
Magic Gym. Fitness&Wellness
Zachodnia Kawiarnia&Bistro
Baristacja Kawiarnio Piekarnia
Delikatesy pod Słońcem
Kraina Smyka Centrum Edukacji i Zabawy
Fama. Kawiarnia muzyczna
Kwiaciarnia Jaśmin
Kwiaciarnia Beethowen
Kwiaciarnia Gerbera
Kawiarnia Maison du Cafe
Pożegnanie z Afryką. Sklep i pijalnia kawy
Sklep Zdrowa Spiżarnia
Zdrowy Kiełek
Czas na Herbatę
Bar Słoneczny
Bar Express. Kuchnia Domowa
Bar Merino
Twój Styl. Hair&Make up
Koku Sushi
Koku Sushi
Folwark Nadawaki
Akcent Kawiarnia i Księgarnia
Galeria Akcent
Cymes Sklep firmowy
Szalone Nożyczki
Wedel
Mordas
Prestige
Pod Herbem
Bella Vita
Dworek Tryumf
Pasja Chefa
Sąd Rejonowy KIOSK
Sąd Rejonowy KSIĘGARNIA
Sąd Rejonowy SZATNIA
Sąd Rejonowy BUFET
Kwiaciarnia w Pudełku
Lipcowy Ogród
Społem Topolanka
Słowiański
Astoria
Podlasiak
Hermes
Marko Produykcyjna
Marko Zwycięstwa
Marko Biała
Marko Hetmańska
Latin Studio
Cymbeline
Teatr Dramatyczny
Sabo
Przedszkole Europrymusek
Hotel Silver
Tortova
Studio Fryzur Joanna Kostecka
Kino Forum