ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna po raz kolejny wystąpiła na rzecz Hospicjum Dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im”. To kolejny z wielu występów charytatywnych utalentowanych, młodych artystów.

„Opowiastki z lasu i nie tylko” to znakomite, piękne przedstawienie. Jego bohaterami są zwierzęta: świnki, wiewiórki, szopy. Widowisko taneczne oparte jest na „Powiastkach Beatrix Potter”.

Publiczność, którą tworzą dzieci, poznała różne historie ukazujące relacje społeczne. Spektakl stworzony jest w formie baletu. Szlachetna jest nie tylko forma. Przede wszystkim cel całego przedsięwzięcia.

Dwa przedstawienia przyniosły rekordowy wynik. Do fundacyjnych puszek trafiło w sumie 13 298 złotych. Chętnie wypełniały je nie tylko dzieci, ale również osoby pracujące na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie odbyły się przedstawienia. Wzruszaliśmy się gdy swoje cegiełki na hospicjum dorzucili m. in. pan z uniwersyteckiego bistro czy pani z szatni.

Cudowne DZIĘKUJEMY! Dzieciom i ich opiekunom z Artei, całej publiczności i wszystkim, którzy oglądając jedno dzieło, wsparli inne, nasze.

Czytaj także:

ARTEA tańczy i pomaga

Miesiąc Dobroczynności. Prapremiera dzięki Artei