Przez całą niedzielę – od 10 do 18 w ponad setce miejsc w całym regionie będzie można spotkać wolontariuszy Fundacji, którzy będą zbierali datki na prowadzone przez nas Hospicjum dla Dzieci. Oprócz placów, ulic czy okolic świątyń – katolickich i prawosławnych – zbiórka będzie też prowadzona m.in. w galeriach handlowych. W szczególny sposób, w akcję włączyła się m.in. Galeria Jurowiecka w Białymstoku i łomżyńska Galeria Veneda.

Galeria Jurowiecka

W programie wydarzenia, które odbędzie się w Galerii Jurowieckiej zaplanowano szereg atrakcji i niespodzianek dla calej rodziny. Przez cały dzień nie zabraknie uwielbianego przez najmłodszych malowania twarzy czy rozdawania balonów.

W programie nie zabraknie również niezapomnianych popisów tanecznych na najwyższym poziomie w wykonaniu tancerzy z Fair Play Crew. Będzie również pokaz ratownictwa medycznego. Na dorosłych czeka z kolei spora dawka bezpłatnych usług medycznych i konsultacji. M.in. na miejscu będą obecni specjaliści rehabilitacji z Familijnego Centrum Medycznego, którzy będą służyli swoją fachową pomocą.

W akcję zaangażowali się także studenci z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy na specjalnie przygotowanych, tematycznych stoiskach będą do dyspozycji gości Galerii.

M.in. na stoisku Pielęgniarstwa w godzinach od 10 do 14 będzie można uzyskać porady w zakresie profilaktyki chorób sercowo- naczyniowych, szczególnie udaru mózgu oraz poznać ćwiczenia poprawiające wydolność oddechową. Dokonywane będą pomiary RR, BMI (aparatem do mierzenia zawartości tłuszczu w ciele i jednoczesnego wyliczania BMI) oraz oznaczanie wysycenia krwi tlenem metodą niewinwazyjną przeskórną.

Od 14 do 18 zostanie zorganizowany punkt Elektroradiologii gdzie odbędzie się Instruktaż z zasad samobadania piersi (z wykorzystaniem fantomu), prezentacja zdjęć RTG. Od 10 do 14 będą również dietetycy, którzy udzielać będą porad dietetycznych, pomogą obliczyć wskaźnik masy ciała BMI. Przez dwie godziny – od 16 do 18 „na posterunku” będą także fizjoterapeuci, którzy zaprezentują ćwiczenia stabilizacji tułowia oraz poprowadzą zajęcia praktyczne – instruktaż Nordic Walking i będą wykonywali zabiegi z zakresu elektrolecznictwa.

W tym samym czasie nie zabraknie również stomatologów. Na stoisku przyszłych dentystów będzie można uzyskać cenne porady w zakresie chorób jamy ustnej i instruktarz żywieniowo higienizacyjny. W godzinach od 4 do 18 na gości Galerii Jurowiecka oczekiwać będą przyszli specjaliści położnictwa, którzy będą prowadzili akcję edukacyjną pod hasłem: „Dbam o siebie- chodzę do ginekologa”.

Od 12 do 16 będzie również można spotkać studentów ratownictwa medycznego, którzy przygotowali szereg porad i instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy u dorosłych i dzieci, w tym także odbędą się ćwiczenia na fantomach. Będzie również można uzyskać konkretne i praktyczne umiejętności postępowania w najczęstszych stanach zagrożenia życia takich jak: omdlenie, zadławienie, zawał mięśnia sercowego, napad drgawek, zatrzymanie krążenia, w przypadku wypadku komunikacyjnego.

Łomża: Galeria Veneda

Już po raz kolejny w organizację atrakcji towarzyszących dorocznej zbiórce w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „Pola Nadziei” włączyła się łomżyńska Galeria Handlowa Veneda. „Żonkilowa kwesta” odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 kwietnia.

Tego dnia na klientów Galerii czekać będą przez cały dzień wspaniałe atrakcje, które przede wszystkim mają za zadanie zwrócić uwagę na prowadzoną w tym czasie zbiórkę datków na rzecz Hospicjum dla Dzieci.

W wydarzenie włączyło się wiele miejskich szkół. W godzinach od 10 do 11 uczniowie Szkoły podstawowej nr 7 zaprezentują występy wokalne oraz występ chóru szkolnego. Tuż po nich, między 11 a 12.30 scena będzie należała do Zespołu Szkół Mechanicznych. Uczniowie zaprezentują zawody robotów, pokazy strzelectwa i urządzeń elektropneumatycznych, pokaz doświadczeń chemicznych, a także zaprezentują układy elektroniczne. Zaplanowano w tym czasie również wystawę samochodów. Nie zabraknie przy tym kącika dla najmłodszych.

Od 12.30 do 13.45 w programie zaplanowano występy największych talentów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz odbędzie się sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez uczniów przedmiotów dekoracyjnych. Jednocześnie, od 12 do 14 uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych pokażą procedurę reanimacji psa oraz będą świadczyli „usługi pielęgnacyjne” dla zwierząt.

Od 13.45 do 14 wystąpią maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe słoneczko”. Przedszkolaki zaprezentują układy taneczne oraz przeprowadzą kiermasz samodzielnie wykonanych dekoracji. W godzinach między 14.30 a 15 odbędzie się z kolei występ teatralny „Czerwony kapturek” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czaplicach.

Będzie tez można w tym czasie kupić własnoręczne, uczniowskie wypieki. Czas, między 15 a 16 wypełnią uczniowie z Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży, którzy zaprezentują występ kabaretowy „Ludzie marginesu”, występy wokalne, występ zespołu „Maki”. W tym czasie będzie też okazja aby kupić ceramiczne kwiaty i żonkilowe, własnoręcznie wykonane bransoletki. Każdy będzie też mógł stanąć do licytacji specjalnych, ceramicznych aniołów.

Od godziny 16 program zdominują starsi uczniowie z łomżyńskich szkół średnich. O godzinie 16 i 17, Akademickie Liceum Ogólnokształcące przeprowadzi pokaz musztry a do godziny 17 uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 zaprezentują występ kabaretowy „Nierówno pod sufitem” i umilą czas występami wokalnymi. Na zakończenie, w godzinach od 17 do 18 podopieczni I LO w Łomży zaproszą uczestników imprezy do wysłuchania ich występów wokalnych.