Dziś jest jeden z tych dni, w których ludzka dobroć zaskakuje nawet nas. A przecież widzimy dużo dobrego. Dzięki trzem panom: Sławomirowi, Zbigniewowi i Andrzejowi tegoroczna licytacja ceramicznych żonkili przejdzie do historii jako rekordowa.

Jak co roku, niezawodny redaktor Wojciech Kujałowicz w niezawodnym Polskim Radiu Białystok przyjął naszą delegację. W ciągu trzech godzin pasma przedpołudniowego prowadził licytację trzech ceramicznych żonkili wykonanych specjalnie na rzecz naszych podopiecznych przez mieszkańców Bursy nr 3 w Łomży. Jak to z żonkilami u nas jest, dochód z tej akcji zasila XI edycję kampanię „Pola Nadziei”, podczas której zbieramy środki na działalność domowego hospicjum dla dzieci. Tu można do niej dołączyć.

Aukcja toczyła się w rytmie jeden żonkil na godzinę. Już po pierwszej mieliśmy wspaniałą niespodziankę. Zaczął Pan Krzysztof, przebijał Pan Andrzej, a skończył Pan Sławomir – na kwocie 3 100 zł. I choć była to już rekordowa suma, kolejne okazały się wyższe. Pan Zbigniew i Pan Andrzej w następnych dwóch godzinach wylicytowali żonkile za 5000 i 6500 złotych. W sumie 14 600 złotych za trzy!

Nie wiemy do końca jaki wpływ na tak wielkie zaangażowanie w licytację miały bonusy. Do każdego żonkila dodaliśmy zestaw sushi z imbrykiem herbaty i butelką wina od Koku Sushi oraz… pracę zespołu Fundacji „Pomóż Im” w roli wolontariuszy. I tak obiecaliśmy zrobić porządki w domu, w ogrodzie czy umyć samochód :). Inną opcją była konsultacja dietetyczna, bo nasza koordynatorka wolontariatu Dominika, to przecież fantastyczny dietetyk. Radio Białystok też się dorzuciło – każdy zwycięzca otrzyma komplet firmowych gadżetów: bidon, kubek i pendrive.

14 600 złotych. Trudno uwierzyć, ale taki jest obecny rekord żonkilowych licytacji. Dziękujemy wszystkim za udział, a słuchaczom Radia Białystok, że spędzili z nami te trzy godziny. Do usłyszenia!