Letnia aktywacja! W grupie siła, budujemy moc! – pod takim hasłem 21 dzieci z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego z rodzin hospicyjnych oraz po przebytej chorobie onkologicznej weźmie udział w letnich 12-dniowych koloniach w Wiśle, w województwie śląskim. Wyjazd i pobyt zostały sfinansowane ze środków Fundacji ING Dzieciom w ramach programu „Turnusy uśmiechu”.

Organizatorem wyjazdu jest nasza fundacja, która co roku zapewnia dzieciom po przebytej chorobie onkologicznej i podopiecznym z rodzin hospicyjnych letnie turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. To wyjazdy wzmacniające, integrujące, ale przede wszystkim pozwalające wypocząć i poznać nowe miejsca. Fundacja „Pomóż Im” jest jedynym w regionie organizatorem tego typu wyjazdów, za które uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Na początku ubiegłego roku wystartowała w konkursie grantowym Fundacji ING Dzieciom.

Nasz pomysł na organizację letniego wypoczynku okazał się ciekawy i atrakcyjny dla komisji konkursowej i otrzymaliśmy nagrodę w postaci wyjazdu grupy dzieci do ośrodka Fundacji ING Dzieciom w Wiśle – informuje Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Niestety, z powodu pandemii nie mógł się on odbyć i został przełożony na ten rok, jednak w ograniczonym zakresie. Zamiast 45 dzieci z turnusu skorzysta 21 osób. Ośrodek w Wiśle to bardzo atrakcyjne miejsce, a sam budynek kolonijny jest nowoczesny i bardzo dobrze wyposażony, chociażby w zakresie zaplecza rekreacyjno-edukacyjnego. W ramach turnusu dzieci będą miały zapewnione zajęcia rekreacyjne, turystyczno-krajoznawcze, sportowe, psychologiczne i z zakresu zdrowego odżywiania się z elementami robotyki – dodaje Krystyna Skrzycka.

Turnus odbędzie się w dniach 5-16 lipca. Wyjadą na niego dzieci w wieku 8-16 lat. Osoby zainteresowane udziałem – rodzice dzieci po przebytej chorobie onkologicznej i z rodzin hospicyjnych – mogą zgłaszać się do Fundacji „Pomóż Im”. Tel. 85 66 22 003.