Pola Nadziei mają swój wielki oficjalny finał. To kwesta, która odbędzie się w najbliższy weekend, czyli od 21 do 23 kwietnia. Dodajmy, że finał jest nieco umowny, bo działania w szkołach i przedszkolach potrwają do czerwca.

Pola Nadziei w Białymstoku - finał z 2022 roku

108 serc kampanii

Pola właśnie kwitną. W całym województwie pojawiają się piękne, żółte żonkile. Wyrosły z kilku tysięcy cebulek zasadzonych jesienią, głównie przez szkoły i przedszkola, ale także inne instytucje uczestniczące w akcji. Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei. Udział w kampanii to jednak nie tylko symbole, a realne wsparcie hospicjum i edukacja na temat pomocy osobom chorym.

W XIII edycji Pól Nadziei

udział bierze aż 108 placówek. Prowadzimy lekcje o wolontariacie w szkołach, a także pogadanki w przedszkolach, gdzie dzieci otrzymują książeczki-kolorowanki o pomaganiu. Placówki organizują kiermasze, zbiórki artykułów higienicznych i inne akcje na rzecz hospicjum. To jest esencja kampanii.

Przy okazji koniecznie trzeba wspomnieć, że jesteśmy otwarci na nowych wolontariuszy. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie: https://pomozim.org.pl/wolontariat/

Pola Nadziei – finał miał swój prolog

Główna kwesta to umowny finał akcji. Umowny, ponieważ wydarzenia w placówkach edukacyjnych planowane są jeszcze w maju i czerwcu. Zbiórka miała też swój niezwykły prolog. Wolontariusze z Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej podczas kwesty w parafiach zebrali ponad 24 tysiące złotych.

– Co roku chętnych do uczestnictwa w naszej akcji jest więcej. Ja sama, gdy dołączyłam do Fundacji 7 lat temu, myślałam przede wszystkim o zdobyciu o punków za wolontariat. Nie sądziłam wtedy, że to tak niesamowite miejsce i, że pomaganie innym sprawi mi tyle radości – mówi Natalia Aleksiejuk, która organizowała kwestę Bractwa.

W weekend wolontariusze wyruszą na poszukiwanie dobrych serc. Będą wśród nich m. in. laureaci wyborów Miss i Mister Podlasia, sportowcy czy członkowie grup rekonstrukcyjnych. Oczywiście, główną część stanowią uczniowie oraz stali wolontariusze fundacji.

Poniżej lista miejscowości, a także galerii i sklepów, w których będzie można spotkać osoby z puszkami Fundacji „Pomóż Im”. Warto pamiętać, że każdy wolontariusz musi mieć przy sobie identyfikator. 

Piątek, 21.04:
Łapy
Sobota 22.04:
Białystok: Galeria Alfa przy ul. Świętojańskiej, Atrium Biała (ul. Miłosza), Galeria Jurowiecka (ul. Jurowiecka), Auchan Produkcyjna i Auchan Hetmańska oraz sklepy PSS Społem Białystok: KEN (ul. Kołłątaja), Sklep nr 2 (ul. Boboli), „Pogodny” (ul. Pogodna), „Wars” (ul. Warszawska), „Mieszko” (ul. Mieszka I), „Opałek” (ul.Skłodowskiej), „Bojary” (ul. Słonimska), „Delikatesy” (Rynek Kościuszki), SDH „Central” (ul. M. Curie-Skłodowskiej).
Łomża: Galeria Veneda (ul. Zawadzka).
Inne miejscowości: Bielsk Podlaski, Ogrodniczki
Niedziela, 23.04:
Białystok: Park Planty, centrum miasta.
Inne miejscowości: Rutki Kossaki, Pisz, Karakule, Supraśl, Jaświły, Brzozowa, Jatwieź.

Obejrzyj zapowiedź akcji w TVP 3 Białystok

Posłuchaj zapowiedzi w Radio Białystok

Czytaj także:

Pola Nadziei w parafiach prawosławnych

Pola Nadziei po raz 13. Zaczynamy!

Pola Nadziei – 38 tysięcy zł w finałowej kweście XII edycji