W niedziele 4 czerwca odbyła się cudowna i niezwykle wzruszająca uroczystość – wspólnie przeżywaliśmy przyjęcie Sakramentu Pierwszej Komunii przez naszego podopiecznego – Huberta.

Opiekujemy się Hubertem od 2009 roku – czyli od samego początku działalności naszego Hospicjum. Te wszystkie wspólnie spędzone lata sprawiły, że niezwykle się zżyliśmy – Hubert i jego najbliżsi są dla nas jak rodzina. Dlatego w ogromnych emocjach przeżywaliśmy tę wyjątkową uroczystość, która została zorganizowana w domu. Mszę sprawował ks. Marcin – nasz duchowy opiekun, kapelan Hospicjum, z którym bliscy naszych maluchów mają częsty i bardzo serdeczny kontakt.

W tym niezwykle doniosłym wydarzeniu brało udział kilkanaście osób, w tym nasi przedstawiciele. Od progu – i jak zwykle – z domu biła prawdziwie serdeczna atmosfera, przepełniona miłością i poświęceniem choremu Hubertowi. Wiemy, że nasza obecność była niezwykle ważna dla rodziny Huberta, ale i dla niego samego. Nam również z trudem przychodziło powstrzymywanie łez wzruszenia napływających do oczu pod wpływem tych pięknych chwil.