Przedstawiciele hospicjów z całej Polski odwiedzili nas w Białymstoku. Spędziliśmy razem dwa niezwykle owocne dni podczas konferencji „Dziecko w pediatrycznej opiece paliatywnej – współpraca w zespole interdyscyplinarnym”. Wspólnie obeszliśmy też 10. urodziny prowadzonego przez naszą Fundację Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Tort smakował. Nie mogło być inaczej, skoro kroiły go osobiście Przewodnicząca Rady Fundacji „Pomóż Im”, docent Katarzyna Muszyńska-Rosłan i prezes Fundacji, doktor Elżbieta Solarz. Uczestnicy konferencji i zaproszeni goście kosztowali go w eleganckich przestrzeniach Pałacu Branickich. Właśnie tam zaplanowaliśmy pierwszą część konferencji wraz z wzruszającą, pełną podziękowań uroczystością, podczas której wspólnie z naszymi przyjaciółmi uczciliśmy jubileusz 10-lecia Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Ciąg dalszy wydarzenia miał miejsce w Hotelu Esperanto.

Jesteśmy przekonani, że po tych dwóch dniach wszyscy w swoich ośrodkach wracamy do pracy z nową energią, bogatsi o wiedzę i doświadczenia, którymi się dzieliliśmy. Było naprawdę wspaniale. Nie tylko w salach konferencyjnych, ale także podczas wieczornego spaceru po mieście, zwiedzania Pałacu Branickich i kapitalnego spektaklu „Krzywa Wieża”, wystawionego specjalnie dla uczestników konferencji przez Białostocki Teatr Lalek. Spotkaliśmy się również na dwóch mszach świętych celebrowanych dla nas przez Arcybiskupa Seniora, profesora Edwarda Ozorowskiego oraz Biskupa, doktora hab. Henryka Ciereszko.

Serdecznie dziękujemy sponsorom wydarzenia: Asclepios SA; Diagnostyka. Laboratoria Medyczne; Nutricia; Philips; Prudential; Laboratoria Polfa Łódź (marka Urgo Medical). Dziękujemy też firmie Lech Garmażeria Staropolska za ufundowanie specjałów dla prelegentów i gości konferencji. Bez Waszego wsparcia byłoby nam dużo trudniej.

Dziękujemy też naszemu zespołowi – zrobiliśmy to wszystko sami, jedynie przy pomocy naszych nieocenionych wolontariuszy. Brawo my! 🙂

Tu można zobaczyć jak nas pokazali w TVP 3 Białystok….

http://bialystok.tvp.pl/

…a tu, jak opowiadali o nas w Radiu Białystok

https://www.radio.bialystok.pl/

Aktorzy teatru sprawili, że płakaliśmy ze śmiechu. Łezka w oku nadal się kręci, ale teraz dlatego, że już po wszystkim, że trzeba poczekać do następnego spotkania. Oby jak najkrócej!